Aktualności sportowe

III Mistrzostwa Szkoły w halowej piłce nożnej dziewcząt

W piątek 17-marca-2017 na naszej sali gimnastycznej odbyły się III Mistrzostwa Szkoły w halowej piłce nożnej dziewcząt. Na turniej zgłosiło się 9 drużyn jednak z różnych powodów trzy drużyny zrezygnowały i tak w turnieju uczestniczyło 6 drużyn. Gra toczyła się w jednej grupie systemem „każdy z każdym”. Po 15 meczach i po trzech godzinach gry oraz dobrej zabawy wyłoniliśmy Mistrzynie szkoły!!

klasyfikacja końcowa:
1. „FC BOCIANY” – S. Muc 2a, J. Pientka 2c, A. Buhl 2c, K. Dąbrowska 1a, P. Smykała 1b.
2. „MATEMATYCZNE ŚWIRY” – K. Cykowska, A. Martynowicz, N. Drożak, A. Hajdasz, D.Wrona–3c
3. „MIESZANKA WYBUCHOWA” – E. Masłocha 3a, M.Morawiec 3a, S.Mróz 3a, W. Koston 1c, P. Kociok 1c.
4. „TYGRYSICE” – R. Czuchwicka, P. Oblicka, M. Bugajska, M. Białas–2a
5. „CZARNE PANTERY” – N. Grabowska 3d, J. Urbańczyk 3f, K. Giez 3d, M. Nowak 2d, K.Kusza 2e, L. Seidel 1d.
6. „GUMISIE” – A. Kuźma 2b, J. Mosińska 2b, D. Prochota, J. Zmarzły, N. Górnikowska–1a
Uczestnicy otrzymali okazjonalne medale, pamiątkowe dyplomy oraz owoce i słodycze ufundowane przez dyrekcję szkoły.
GRATULACJE i BRAWA dla wszystkich uczestników za grę, trud i poświęcenie oraz dobrą zabawę.
Serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok na kolejne Mistrzostwa, organizatorzy-zespół nauczycieli WF!!!
halowka dz 2017 szkolne
więcej zdjęć na:
Mistrzostwa Opola w piłce ręcznej dziewcząt 2016/17 - srebrne medale dla naszych dziewcząt!!!

15 marca 2017 na hali sportowej PSP 29 w Opolu rozegrane zostały finały Mistrzostw Opola w piłce ręcznej dziewcząt.
Nasza drużyna wywalczyła II miejsce i zdobyła srebrne medale Mistrzostw Opola!!! Kolejny rok nasze dziewczyny ze świetnym wynikiem w Opolu, wielkie brawa!!
    Nasza drużyna wcześniej w eliminacjach, również zajęła drugie miejsce, przegrywając tylko z drużyną ZSEkonomicznych. Niestety nie udało się nam zrewanżować w finale i również z nimi przegraliśmy!!!
Trzymamy kciuki i życzymy zwycięstw i awansu do finałów mistrzostw województwa oraz obrony tytułu mistrza województwa z ubiegłego roku!!!
PR dz 2017
Drużyna w składzie:
BUHL ANNA, CZECH JASMINE, CZUCHWICKA ROKSANA, DAJEWSKA EWELINA,  GRZESIK JOANNA, HELIŃSKA EMILIA, HENDEL MIRELA, JANECKA ALEKSANDRA, KUSZA KATARZYNA, KUŻMA AGATA, PIOTROWICZ ANGELIKA, ROESLER WERONIKA, TYMCZYSZYN ANNA, ZAPADKA ZUZANNA
Opiekun: Elżbieta Kamforowska
Gratulacje!!!

Mistrzostwa Opola w piłce ręcznej chłopców - 7 miejsce

Drużyna chłopców zakończyła udział w Mistrzostwach Opola niestety na grupie eliminacyjnej. Dzielnie walczyła, ale nie udało się awansować do ścisłych finałów. W grupie eliminacyjnej zajęliśmy 2 miejsce. Mecz z PLO VI (późniejsi mistrzowie Opola) przegraliśmy 4:14. Mecz z ZS Budowlanych wygraliśmy dość pewnie 11:6 (rewanżując się za ubiegłoroczną porażkę dwoma bramkami). Niestety zmieniony został system rozgrywek i 2 m-ce w grupie nie gwarantowało awansu do dalszych etapów rozgrywek, ważny był jeszcze bilans bramek drużyn zajmujących drugie miejsca w grupach A, B i C. Ostatecznie zajęliśmy 7 miejsce w Mistrzostwach Opola!!! Brawa dla naszej drużyny za walkę, trud i czas włożony w przygotowanie i udział w mistrzostwach!!! Zawody odbywały się 7-II-2017 na hali sportowej PSP 29 w Opolu

PR 2017 chl
drużyna w składzie:
BAJ KAROL, BUDYŁOWSKI BARTEK, KUBICZ DOMINIK, KUDEREWICZ PAWEŁ, MLECZKO MICHAŁ, SŁAWEK CZAREK, SMOK MACIEJ, SOSULSKI MATEUSZ, URBANEK MICHAŁ, WEBER MAKSYMILIAM
opiekun: mgr Łukasz Błażewski

Mistrzostwa Opola w narciarstwie alpejskim 2016/17 – III miejsce!!!!

Po długiej przerwie wznowiono mistrzostwa Opola w narciarstwie alpejskim. Rok temu nie udało się zdobyć medalu, ale już w tym roku Weronika Ogiolda zajęła III miejsce i zdobyła brązowy medal, BRAWO!!!!
;Zawody odbyły się w Zieleńcu, na stoku „Mieszko”; zawodnicy rywalizowali w slalomie gigancie i musieli pokonać dwa przejazdy. Czasy obu przejazdów były sumowane i brane do klasyfikacji końcowej. Warunki narciarskie były średnie, śnieg w porządku, gorzej było z pogodą. ponieważ większość czasu była mgła!!

narty 2017 a narty 2017 b narty 2017 c
Weronika Ogiolda 2f
XI Turniej Trójek Mieszanych w Siatkówce 2016/17

3 lutego 2017r. odbył się u nas w szkole Turniej Trójek Mieszanych w Piłce Siatkowej.
XI kolejny taki turniej i kolejny raz maksymalna liczba 12 drużyn, w każdej z nich dwie dziewczyny i jeden chłopak. Pierwszy etap turnieju to mecze "każdy z każdym" (do dwóch wygranych setów do 11pkt), w czterech grupach A, B, C i D po 3 drużyny. Po rozegraniu fazy grupowej, z każdej grupy wyszły dwie najlepsze drużyny, tworząc dwie grupy E i F po 4 drużyny, które grały dalej systemem "każdy z każdym", do finałów awansowały pierwsza i druga drużyna z każdej grupy. Następnie półfinały rozgrywane „na krzyż” E1-F2 i F1-E2, wygrani grali o pierwsze miejsce, przegrani o miejsce trzecie!!
Po 28 meczach i po trzech godzinach gry oraz dobrej zabawy wyłoniliśmy najlepsze mixty turnieju:
   1 miejsce "PTASZKI" (Ania Wróbel – 3d, Dominka Wrona i Błażej Środa – 3c)
   2 miejsce "GWOŹDZIE" (Karolina Krawczyk, Weronika Wdowicka – 2d i Błażej Gwóźdź 2e)
   3 miejsce "BANANKI TEAM" (Zuzanna Zapadka, Natalia Uchańska i Patryk Kupczak - 1b)
Finaliści otrzymali okazjonalne medale, pamiątkowe dyplomy i drobne upominki oraz owoce i słodycze, a wszyscy uczestnicy drobne słodkości ufundowane przez dyrekcję szkoły.