Mateusz Roman z kl. 1B - „Złote Dziecko”

Nasz uczeń Mateusz Roman z kl. 1B, pływak z MKS Zryw Opole zakwalifikował się do programu „Złote Dziecko”.

Laureaci tego programu będą mieli zapewnioną opiekę trenerów, psychologa, dietetyka czy fizjoterapeuty a także wsparcie w zakupie niezbędnego asortymentu sportowego. Podczas obozów młodzież weźmie z kolei udział w zajęciach teoretycznych i praktycznych, które poprowadzą wybitni polscy sportowcy.

Jesteśmy przekonani, że udział Mateusza w tym programie pozwoli i ułatwi mu dalszy rozwój talentu oraz odnoszenie kolejnych sukcesów w swojej dyscyplinie. POWODZENIA!!!

Do pilotażowej edycji programu „Złote Dziecko” organizowanego przez wydział sportu Urzędu Miasta Opola zgłosiło się 15 uczestników w wieku 13-17 lat. W gronie wyróżnionych znaleźli się reprezentanci judo, short - tracka, teakwon - do, piłki nożnej, pływania i szermierki.

„Projekt jest unikatowy w skali całego regionu - do tej pory miasto nie prowadziło tego typu programów dla młodych sportowców zrzeszonych w profesjonalnych klubach. Wybrani uczestnicy musieli wykazać się m.in. dobrymi miejscami na prestiżowych ogólnopolskich zawodach, mistrzostwach Europy czy świata, a także nienagannym zachowaniem w szkole” – mówi Honorata Krysiewicz, naczelnik ratuszowego wydziału sportu.

Wśród członków kapituły był m.in. Bartłomiej Bonk, opolski sztangista i medalista olimpijski. – „Mam nadzieję, że dzięki temu programowi młodzi ludzie będą mogli się rozwijać, co pozwoli im odnosić kolejne sukcesy”.

Symboliczne powołania wręczał w Miejskiej Bibliotece Publicznej Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski. – „Chcę, żebyście wiedzieli, że wasze osiągnięcia są dla nas nie mniej ważne niż dobre wyniki w nauce” – mówił prezydent Wiśniewski.

Więcej artykułów:

Mistrzostwa Opola w piłce ręcznej dziewcząt 2015/16 - złote medale dla naszych dziewcząt!!!

26 lutego 2016 na hali sportowej PSP 29 w Opolu rozegrane zostały finały Mistrzostw Opola w piłce ręcznej dziewcząt.
Nasza drużyna wywalczyła I miejsce i zdobyła złote medale Mistrzostw Opola!!! Kolejny rok nasze dziewczyny są najlepsze w Opolu, wielkie brawa!!
    Nasza drużyna nie przegrała żadnego meczu ani w finałach ani wcześniej w eliminacjach, brawo dziewczyny!!!
Trzymamy kciuki i życzymy zwycięstw i awansu do kolejnych etapów mistrzostw województwa!!!
PR dz 2016
Drużyna w składzie:
Magdalena Drej, Paulina Nowak, Paulina Bielang, Joanna Mikołajczyk, Roksana Czuchwicka, Oliwia Piszczałka, Agata Kużma, Ewelina Dajewska
Opiekun: Elżbieta Kamforowska
Gratulacje!!!

Chłopcy:
Drużyna chłopców w Mistrzostwach Opola (16-II-2016) zakończyła niestety występy na grupie eliminacyjnej. Dzielnie walczyła, ale nie udało się awansować do ścisłych finałów. Mecz z ZS Budowlanych był wyrównany i zacięty niestety przegrany dwoma bramkami. Mecz z PLO VI (późniejsi mistrzowie Opola i województwa) przegraliśmy dość wyraźnie. Brawa dla naszej drużyny za walkę, trud i czas włożony w przygotowanie i udział w mistrzostwach!!!

Mistrzostwa województwa w piłce ręcznej dziewcząt 2015/16 - złote medale dla naszych dziewcząt!!!

Wielki sukces w Mistrzostwach województwa opolskiego 2015/16.
Nasza drużyna wywalczyła I miejsce i zdobyła złote medale Mistrzostw województwa opolskiego!!!
To był wspaniały rok dla naszej drużyny szczypiornistek, po wygraniu Mistrzostw Opola, powtórzyły sukces w województwie. Po wspaniałej grze zdobyły tytuł mistrzyń województwa, BRAWO!!! W historii szkoły, w sportach drużynowych, to pierwszy taki sukces, były 2 i 3 miejsca w województwie, ale nigdy nie było złota, gratulacje dla dziewczyn!!!
Finał województwa odbywał się w Brzegu
  PR dz wojew 2016
drużyna w składzie:
Magdalena Drej, Paulina Nowak, Paulina Bielang,Joanna Mikołajczyk, Roksana Czuchwicka, Oliwia Piszczałka, Agata Kużma, Ewelina Dajewska, Katarzyna Strycharz, Mirela Hendel.
Opiekun: Elżbieta Kamforowska
SIATKÓWKA PLAŻOWA - Mistrzostwa Opola 2015/16 chłopcy

Wielki sukces w Mistrzostwach Opola w siatkówce plażowej!!
Zawody odbywały się w "centrum sportu" na ul. Północnej. Nasza drużyna chłopców spisała się znakomicie i pierwszy raz nasza szkoła zdobyła
złoty medal!! Wielkie brawa za sukces i obronę kolejny raz tytułu mistrzowskiego!!!
ps plazowa 2016
Błażej Gwóźdź i Gabriel Hanusik
opiekun: mgr Andrzej Kowalczyk
Mistrzostwa Opola LA 2015-2016
19-05-2016 na stadionie miejskim im. "Opolskich Olimpijczyków" odbyły się Mistrzostwa Opola w LA. Nasza szkoła zdobyła 5 medali, trzy srebrne i dwa brązowe.To dobry wynik biorąc pod uwagę, że nasza drużyna nie liczyła zbyt wielu zawodników, a były jeszcze czwarte i szóste miejsca!!!  Gratulacje i wielkie brawa dla wszystkich zawodników naszej drużyny za trud i wysiłek włożony w start na zawodach!! WIELKIE BRAWA!!
nasi medaliści:
   Dziewczęta:
ROESLER WERONIKA1e - II miejsce i srebro w biegu na 800m.
MIRELA HENDEL 2e - II miejsce i srebro w biegu na 1500m.
KUSZA KATARZYNA1e - II miejsce i srebro w pchnięciu kulą.
SARA MRÓZ 1a – III miejsce i brąz w biegu na 400m.
HOLINEJ NATALIA- III miejsce i brąz w skoku w dal.
DAJEWSKA EWELINA 1e -III miejsce i brąz w skoku wzwyż.
Ponadto:
4 m-ce na 400m. Rybij Agnieszka
6 m-ce na 100m Mróz Sara
6 m-ce na 800m. Kulig Magdalena
4 m-ce sztafeta 4x100m.: Dajewska Ewelina Duda Ewelina Roesler Weronika Przybyszewska Dominika
4 m-ce na 200m. Klimek Piotr
6 m-ce w rzucie dyskiem Wojnowski Sławomir
6 m-ce sztafeta 4x100m.: Skrzypczyk Artur Bochenek Damian Klimek Piotr Trojan Maciej
Opiekun: mgr Elżbieta Kamforowska