Aktualności sportowe

„Olimpiada wiedzy i wartości w sporcie” – 4 edycja piłka ręczna
Zapraszamy do udziału wszystkich chętnych zapisy i więcej informacji u nauczycieli WF-u
Terminarz:
•Etap szkolny – 14 listopada 2017 r - do finału wojewódzkiego zakwalifikuje się 5 osób z największą punktacją J
•Finał Wojewódzki - 7 grudnia 2017 r. aula seminaryjno-akademicka w Opolu, ul. Drzymały 1.
•Konferencja i gala wręczenia nagród laureatom - 14 grudnia 2017 r. aula Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej

dziewczęta:
Nasza drużyna dziewcząt zajęła IV m-ce w Mistrzostwach Opola w piłce nożnej w roku 2017/18. Mistrzostwa rozgrywano na Orliku, najpierw odbyły się mecze eliminacyjne w trzech grupach, systemem "każdy z każdym". Nasza drużyna, grała 3 października, zajęła w swojej grupie eliminacyjnej I miejsce i awansowała bezpośrednio do finałów. Mecze finałowe rozgrywane były 9-10-2017, znalazły się tam cztery drużyny, które grały systemem „każdy z każdym”. Po zaciętej i wyrównanej walce w każdym meczu, wygraniu 1 meczu i dwóch porażkach, niestety nie udało się nam wywalczyć medalu i ostatecznie zajęliśmy IV miejsce!!!  Brawa za wysiłek, trud i czas włożony w przygotowanie i udział w zawodach!!!
drużyna w składzie:
Bajor Dominika, Buhl Anna, Czekała Magdalena, Kociok Paulina, Koston Weronika, Muc Sara, Oblicka Patrycja, Pientka Julia, Roesler Barbara, Seidel Laura, Smykała Patrycja
opiekun: mgr Rafał Watras

chłopcy:
Mistrzostwa chłopców odbywały się 2-10-2017 w Centrum Sportu na ul. Północnej. Zawody rozgrywane były w nowej formule, drużyna liczyła 10 zawodników grało 5 zawodników w polu + bramkarz na mniejszym boisku typu „Orlik”. W grupie eliminacyjnej poziom był wyrównany, niestety po wygraniu 1 meczu i dwóch porażkach, nie udało się nam awansować do dalszych etapów. Brawa dla naszej drużyny za walkę, zaangażowanie, wysiłek i czas poświęcony na reprezentowanie naszej szkoły!!
Bożykowski Gracjan, Cierpich Michał, Kroll Szymon, Lisik Marcel, Mrukot Marcel, Paliwoda Jakub, Rał Adrian, Smyk Łukasz, Spałek Jakub, Turek Maciej
Indywidualne Biegi Przełajowe - 2017/18
Mistrzostwa Opola w Indywidualnych Biegach Przełajowych, jak co roku, rozgrywane były w parku na osiedlu AK przy PLO VI w dniu 26-IX-2017. Niestety w tym roku nie udało się, nikomu z naszej drużyny zdobyć medalu, jak również znaleźć się w pierwszej szóstce i awansować do finałów wojewódzkich L. Gratulujemy startów i dziękujemy za udziału oraz zaangażowanie całej drużyny!!!
ibp 2017
skład drużyny:
Pietkiewicz Justyna, Smiatek Małgorzata i Zapadka Zuzanna oraz Banaś Jarosław, Barcikowski Waldemar, Bukański Bartosz, Kazimierski Kacper, Klemenz Marcin, Łyczkowski Łukasz, Michał Husak, Mrukot Marcel i Wojnowski Sławomir
Opiekun: mgr Elżbieta Kamforowska
ibp 2017 a ibp 2017 b

Sukcesy sportowe roku 2016-2017

Startuje nowy rok szkolny i oczywiście sportowy również. Podsumujmy zatem ubiegły rok 2016-17,  startów było wiele z kalendarza mistrzostw Opola jak też w dodatkowych turniejach i zawodach okolicznościowych. Były sukcesy i porażki, tak bywa! Dziękujemy za trud, zaangażowanie, czas i wysiłek włożony w starty na zawodach międzyszkolnych oraz godne reprezentowanie naszej szkoły!!
Współzawodnictwo szkół w roku 2016/17, dziewczęta zakończyły na 4 miejscu!!! (niewiele zabrakło do podium L) a chłopcy na miejscu
    Uroczyste podsumowanie rywalizacji sportowej wszystkich opolskich szkół odbyło się w opolskim ratuszu. Rywalizacja odbywała się na trzech poziomach. Współzawodniczyło, bowiem 20 szkół podstawowych, dziewięć gimnazjalnych i 15 ponadgimnazjalnych.
Szykujemy formę na nowe zawody w roku szkolnym 2017/2018!!!!!

Wykaz największych osiągnięć w roku szkolnym 2016-2017, w kolejności chronologicznej:

HALOWA PIŁKA NOŻNA
5 miejsce w mistrzostwach Opola zdobyła drużyna naszych dziewczyn w składzie: Buhl Anna, Cykowska Katarzyna, Dąrowska Katarzyna, Kucharska Agnieszka, Martynowicz Alicja, Muc Sara, Nowak Magdalena, Pampuch Susanna, Pientka Julia, Smykała Patrycja, Hendel Mirela.
7-8 miejsce zajęła drużyna chłopców w składzie: Fiszer Tomasz, Grzesiak Maciej, Karcz Przemysław, Lisik Marcel, Lukas Damian, Michalak Damian, Mrukot Marcel, Rał Adrian, Wiesiołek Dawid

INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE
W mistrzostwach Opola: zdobyliśmy srebrny medal Weronika Roesler oraz 5 miejsce Mirela Hendel
W mistrzostwach województwa: Weronika Roesler zajęła wysokie 7 m-ce.

KOSZYKÓWKA - liga SKS
3 miejsce dla naszej drużyny chłopców BRAWO

SZACHY
5 miejsce w mistrzostwach Opola zdobyła nasza drużyna w składzie: Kinga Łabińska, Karol Baj, Bilal Hassona i Oktawian Nega..

PIŁKA NOŻNA
3 miejsce i brązowe medale w mistrzostwach Opola zdobyła drużyna naszych dziewczyn w składzie: Buhl Anna, Cykowska Katarzyna, Dąrowska Katarzyna, Jalowska Sara, Kociok Paulina, Koston Weronika, Kucharska Agnieszka, Martynowicz Alicja, Muc Sara, Pientka Julia, Smykała Patrycja

TENIS STOŁOWY
3 miejsce i brązowy medal mistrzostwach Opola zdobyła Oktawia Walków i Karolina Krawczyk, oraz 5 miejsce zajęły Katarzyna Dąbrowska i Wiktoria Wojtas w grze deblowej, natomiast w grze indywidualnej Oktawia Walków zajęła 5 miejsce, a Karolina Krawczyk 6 miejsce

KOSZYKÓWKA
3 miejsce i brązowe medale w mistrzostwach Opola zdobyły dziewczęta w składzie: Angelika Piotrowicz, Mirela Hendel, Katarzyna Cykowska, Agata Kuźma, Roksana Czuchwicka, Anna Tymczyszyn, Zuzanna Zapadka, Sylwia Boguszewska, Laura Seidel, Jasmine Czech, Oliwia Piszczałka, Oliwia Wieczorek, Emilia Helińska
5 miejsce w mistrzostwach Opola zdobyli nasi koszykarze w składzie: Stanisław Cepa, Dominik Wieczorek, Mateusz Sosulski, Karol Baj, Szymon Nieckarz, Maksymiliam Weber, Artur Skrzypczyk, Maciek Smok, Kacper Radoń, Kacper Kisiel, Sebastian Portka, Jeremiasz Semków

PIŁKA SIATKOWA
6 miejsce w mistrzostwach Opola zdobyły nasze siatkarki w składzie: Chrobak Zofia, Czuchwicka Roksana, Kusza Katarzyna, Miczka Julia, Przywara Marta, Substelna Monika, Tomanek Katarzyna, Uchańska Natalia, Wdowicka Weronika, Wilczek Kamila, Wrona Dominika, Zapadka Zuzanna.

NARCIARSTWO ALPEJSKIE
3 miejsce i brązowy medal w mistrzostwach Opola zdobyła Weronika Ogiolda

PIŁKA RĘCZNA
2 miejsce i srebro w mistrzostwach Opola zdobyły dziewczęta BRAWO!! Drużyna w składzie: Buhl Anna, Czech Jasmine, Czuchwicka Roksana, Dajewska Ewelina,  Grzesik Joanna, Helińska Emilia, Hendel Mirela, Janecka Aleksandra, Kusza Katarzyna, Kużma Agata, Piotrowicz Angelika, Roesler Weronika, Tymczyszyn Anna, Zapadka Zuzanna
7 miejsce w mistrzostwach Opola zdobyli nasi piłkarze ręczni  w składzie: Baj Karol, Budyłowski Bartek, Kubicz Dominik, Kuderewicz Paweł, Mleczko Michał, Sławek Czarek, Smok Maciej, Sosulski Mateusz, Urbanek Michał, Weber Maksymiliam

3 miejsce i brąz w mistrzostwach województwa zdobyły nasze dziewczęta BRAWO!!! Drużyna w składzie: Buhl Anna, Czech Jasmine, Czuchwicka Roksana, Dajewska Ewelina, Grzesik Joanna, Helińska Emilia, Hendel Mirena, Janecka Aleksandra, Kusz Katarzyna, Kuźma Agata, Piotrowicz Angelika, Roesler Weronika, Tymczyszyn Anna, Zapadka Zuzanna.