Aktualności sportowe

Aktualności sportowe

Sukcesy sportowe roku 2016-2017
 
Startuje nowy rok szkolny i oczywiście sportowy również. Podsumujmy zatem ubiegły rok 2016-17,  startów było wiele z kalendarza mistrzostw Opola jak też w dodatkowych turniejach i zawodach okolicznościowych. Były sukcesy i porażki, tak bywa! Dziękujemy za trud, zaangażowanie, czas i wysiłek włożony w starty na zawodach międzyszkolnych oraz godne reprezentowanie naszej szkoły!! 
Współzawodnictwo szkół w roku 2016/17, dziewczęta zakończyły na 4 miejscu!!! (niewiele zabrakło do podium L) a chłopcy na miejscu
    Uroczyste podsumowanie rywalizacji sportowej wszystkich opolskich szkół odbyło się w opolskim ratuszu. Rywalizacja odbywała się na trzech poziomach. Współzawodniczyło, bowiem 20 szkół podstawowych, dziewięć gimnazjalnych i 15 ponadgimnazjalnych.
Szykujemy formę na nowe zawody w roku szkolnym 2017/2018!!!!!
 
Wykaz największych osiągnięć w roku szkolnym 2016-2017, w kolejności chronologicznej:
 
HALOWA PIŁKA NOŻNA
5 miejsce w mistrzostwach Opola zdobyła drużyna naszych dziewczyn w składzie: Buhl Anna, Cykowska Katarzyna, Dąrowska Katarzyna, Kucharska Agnieszka, Martynowicz Alicja, Muc Sara, Nowak Magdalena, Pampuch Susanna, Pientka Julia, Smykała Patrycja, Hendel Mirela.
7-8 miejsce zajęła drużyna chłopców w składzie: Fiszer Tomasz, Grzesiak Maciej, Karcz Przemysław, Lisik Marcel, Lukas Damian, Michalak Damian, Mrukot Marcel, Rał Adrian, Wiesiołek Dawid
 
INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE
W mistrzostwach Opola: zdobyliśmy srebrny medal Weronika Roesler oraz 5 miejsce Mirela Hendel
W mistrzostwach województwa: Weronika Roesler zajęła wysokie 7 m-ce.
 
KOSZYKÓWKA - liga SKS
3 miejsce dla naszej drużyny chłopców BRAWO
 
SZACHY
5 miejsce w mistrzostwach Opola zdobyła nasza drużyna w składzie: Kinga Łabińska, Karol Baj, Bilal Hassona i Oktawian Nega..
 
PIŁKA NOŻNA
3 miejsce i brązowe medale w mistrzostwach Opola zdobyła drużyna naszych dziewczyn w składzie: Buhl Anna, Cykowska Katarzyna, Dąrowska Katarzyna, Jalowska Sara, Kociok Paulina, Koston Weronika, Kucharska Agnieszka, Martynowicz Alicja, Muc Sara, Pientka Julia, Smykała Patrycja
 
TENIS STOŁOWY
3 miejsce i brązowy medal mistrzostwach Opola zdobyła Oktawia Walków i Karolina Krawczyk, oraz 5 miejsce zajęły Katarzyna Dąbrowska i Wiktoria Wojtas w grze deblowej, natomiast w grze indywidualnej Oktawia Walków zajęła 5 miejsce, a Karolina Krawczyk 6 miejsce
 
KOSZYKÓWKA
3 miejsce i brązowe medale w mistrzostwach Opola zdobyły dziewczęta w składzie: Angelika Piotrowicz, Mirela Hendel, Katarzyna Cykowska, Agata Kuźma, Roksana Czuchwicka, Anna Tymczyszyn, Zuzanna Zapadka, Sylwia Boguszewska, Laura Seidel, Jasmine Czech, Oliwia Piszczałka, Oliwia Wieczorek, Emilia Helińska
5 miejsce w mistrzostwach Opola zdobyli nasi koszykarze w składzie: Stanisław Cepa, Dominik Wieczorek, Mateusz Sosulski, Karol Baj, Szymon Nieckarz, Maksymiliam Weber, Artur Skrzypczyk, Maciek Smok, Kacper Radoń, Kacper Kisiel, Sebastian Portka, Jeremiasz Semków
 
PIŁKA SIATKOWA
6 miejsce w mistrzostwach Opola zdobyły nasze siatkarki w składzie: Chrobak Zofia, Czuchwicka Roksana, Kusza Katarzyna, Miczka Julia, Przywara Marta, Substelna Monika, Tomanek Katarzyna, Uchańska Natalia, Wdowicka Weronika, Wilczek Kamila, Wrona Dominika, Zapadka Zuzanna.
 
NARCIARSTWO ALPEJSKIE
3 miejsce i brązowy medal w mistrzostwach Opola zdobyła Weronika Ogiolda
 
PIŁKA RĘCZNA
2 miejsce i srebro w mistrzostwach Opola zdobyły dziewczęta BRAWO!! Drużyna w składzie: Buhl Anna, Czech Jasmine, Czuchwicka Roksana, Dajewska Ewelina,  Grzesik Joanna, Helińska Emilia, Hendel Mirela, Janecka Aleksandra, Kusza Katarzyna, Kużma Agata, Piotrowicz Angelika, Roesler Weronika, Tymczyszyn Anna, Zapadka Zuzanna
7 miejsce w mistrzostwach Opola zdobyli nasi piłkarze ręczni  w składzie: Baj Karol, Budyłowski Bartek, Kubicz Dominik, Kuderewicz Paweł, Mleczko Michał, Sławek Czarek, Smok Maciej, Sosulski Mateusz, Urbanek Michał, Weber Maksymiliam

3 miejsce i brąz w mistrzostwach województwa zdobyły nasze dziewczęta BRAWO!!! Drużyna w składzie: Buhl Anna, Czech Jasmine, Czuchwicka Roksana, Dajewska Ewelina, Grzesik Joanna, Helińska Emilia, Hendel Mirena, Janecka Aleksandra, Kusz Katarzyna, Kuźma Agata, Piotrowicz Angelika, Roesler Weronika, Tymczyszyn Anna, Zapadka Zuzanna.
 
ARMWRESTLING 
3 miejsce indywidualnie Bartosz Sobocki
 
PŁYWANIE
Mistrzostwa Opola nasi pływacy zdobyli 5 medali
Klasyfikacja indywidualnie:
1 m-ce i złoto ROKSANA CZUCHWICKA w stylu klasycznym
1 m-ce i złoto MATEUSZ ROMAN w stylu grzbietowym
2 m-ce i srebro MATEUSZ ROMAN w stylu dowolnym
2 m-ce i srebro KAROLINA ZACHARKÓW w stylu grzbietowym
3 m-ce i brąz MICHALINA POPRZECZNY w stylu motylkowym
Klasyfikacja drużynowo:
4 miejsce sztafeta dziewcząt i sztafeta chłopców.
 
LA
W mistrzostwach Opola niestety w tym roku bez medali L
  Rybij Agnieszka - IV miejsce - 400m
  Tymczyszyn Anna - IV miejsce – płotki
  oraz  sztafeta dziewcząt - IV miejsce
  Czerniak Jakub - VI miejsce - 400m
  Gonsior Jakub - V miejsce – płotki
  Górecki Bartosz - IV miejsce - 3000m
  Karcz Przemysław - V miejsce - 400m
  Radoń Kacper - VII miejsce - 800m
  Smolin Denis - VI miejsce - 800m
 
PLAŻOWA PIŁKA NOŻNA
2 miejsce mistrzostwach Opola dla drużyny dziewcząt w składzie: Katarzyna Dąbrowska, Laura Seidel, Weronika Koston, Julia Pientka, Anna Buhl, Magdalena Nowak, Sara Muc, Roksana Czuchwicka 
 
PLAŻOWA PIŁKA SIATKOWA
1 miejsce w mistrzostwach Opola dla drużyny chłopców w składzie: Błażej Gwóźdź i Gabriel Hanusik
3 miejsce w mistrzostwach Opola dla drużyny dziewcząt w składzie: Zuzanna Zapadka, Natalia Uchańska
 
!!Wielkie brawa dla wszystkich reprezentujących naszą szkołę, zwycięzców jak i pokonanych!!! Życzymy sukcesów w roku szkolnym 2017-18
 
więcej informacji i zdjęć ze wszystkich zawodów w zakładce sport
oraz na
http://www.andkow.cba.pl/ i
PIŁKA NOŻNA PLAŻOWA - Mistrzostwa Opola dziewczęta

Zawody odbyły się 19 maja 2017 w "Centrum sportu" na ul. Północnej. Nasza drużyna spisała się wspaniale, dziewczyny walczyły w każdym meczu i ostatecznie zajęły 2 m-ce w Mistrzostwach Opola!!! Wielkie brawa za sukces!!
drużyna w składzie:
Katarzyna Dąbrowska, Laura Seidel, Weronika Koston, Julia Pientka, Anna Buhl, Magdalena Nowak, Sara Muc, Roksana Czuchwicka 
opiekun:
mgr Rafał Watras
PŁYWANIE

25-IV-2017 odbyły się Mistrzostwa Opola w pływaniu. Nasi uczniowie kolejny rok zajmowali wysokie lokaty i  zdobywali medale, do kolekcji kolejnych 5 medali, BRAWO!!!
medaliści:
1 m-ce i złoto ROKSANA CZUCHWICKA w stylu klasycznym
1 m-ce i złoto MATEUSZ ROMAN w stylu grzbietowym
2 m-ce i srebro MATEUSZ ROMAN w stylu dowolnym
2 m-ce i srebro KAROLINA ZACHARKÓW w stylu grzbietowym
3 m-ce i brąz MICHALINA POPRZECZNY w stylu motylkowym
dodatkowo:
4 m-ce sztafeta dziewcząt i sztafeta chłopców.
 
Gratulacje i wielkie brawa dla wszystkich zawodników naszej drużyny za trud i wysiłek włożony w start na zawodach!!
Drużyna w składzie: Roksana Czuchwicka, Magdalena Szufla, Monika Ofiera, Dominika Golomb, Karolina Zacharków, Marta Zawisza, Dominika Kościelak, Michalina Poprzeczny, Bartosz Górecki, Filip Wider, Mikołaj Mamroł, Bartosz Budyłowski, Michał Malżycki, Jakub Włoch, Sebastian Portka, Mateusz Roman, Karol Skałuba, Marek Konieczny, Bilal Hassona.
opiekun: mgr Andrzej Kowalczyk

plywanie

Piłka ręczna Mistrzostwa województwa 2016-17 dziewcząt - brązowe medale!!!

            
Kolejny sukces w Mistrzostwach Województwa Opolskiego w roku szkolnym 2016-17.
Nasza drużyna wywalczyła III miejsce i zdobyła brązowe medale Mistrzostw Województwa Opolskiego!!!
To był kolejny bardzo udany rok dla naszej drużyny szczypiornistek, pomimo zmian w składzie nasza drużyna po zaciętej walce zdobyła brązowe medale mistrzostw województwa i znowu jesteśmy na podium (1 m-ce w poprzednim roku).
WIELKIE BRAWA!!!
Finał województwa odbył się 11-IV-2017 w Komprachcicach. W drodze do finałów nasze dziewczyny pewnie wygrały półfinał wojewódzki również rozgrywany w Komprachcicach.
drużyna w składzie:
Buhl Anna, Czech Jasmine, Czuchwicka Roksana, Dajewska Ewelina, Grzesik Joanna, Helińska Emilia, Hendel Mirena, Janecka Aleksandra, Kusz Katarzyna, Kuźma Agata, Piotrowicz Angelika, Roesler Weronika, Tymczyszyn Anna, Zapadka Zuzanna.
Opiekun: Elżbieta Kamforowska
Gratulacje!!!

Mistrzostwa Opola LA


23-05-2017 na stadionie miejskim im. "Opolskich Olimpijczyków" odbyły się Mistrzostwa Opola w LA. Nasza szkoła w tym roku niestety bez medalu, były czwarte, piąte i szóste oraz kolejne miejsca mimo to, to dobry wynik biorąc pod uwagę, że nasza drużyna nie liczyła zbyt wielu zawodników (większość uczniów naszej szkoły była na wycieczkach)  Gratulacje i wielkie brawa dla wszystkich zawodników naszej drużyny za trud i wysiłek włożony w start na zawodach!! BRAWA!!

Miejsca naszych:
Rybij Agnieszka - IV miejsce - 400m
Tymczyszyn Anna - IV miejsce – płotki
oraz  sztafeta dziewcząt - IV miejsce

Czerniak Jakub - VI miejsce - 400m
Gonsior Jakub - V miejsce – płotki
Górecki Bartosz - IV miejsce - 3000m
Karcz Przemysław - V miejsce - 400m
Radoń Kacper - VII miejsce - 800m
Smolin Denis - VI miejsce - 800m

Drużyna w składzie:
Duda Ewelina, Przybyszewska Dominika, Puchrowicz Weronika, Rybij Agnieszka, Tymczyszyn Anna, Zapadka Zuzanna, Banaś Bartłomiej, Bochenek Dominik, Czerniak Jakub, Gonsior Jakub, Górecki Bartosz, Karcz Przemysław, Radoń Kacper, Smolin Denis, Znaniecki Jakub
Opiekun: mgr Elżbieta Kamforowska 

la
więcej zdjęć na: 
https://www.facebook.com/profile.php?id=100008407503374&sk=photos&collection_token=100008407503374%3A2305272732%3A69&set=a.1765403583749875.1073741875.100008407503374&type=3

Logowanie