Aktualności sportowe

Mistrzostwa województwa opolskiego w LA 2013-2014

9-06-2014 na stadionie miejskim w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się Mistrzostwa województwa opolskiego w LA. Nasza drużyna liczyła 6 uczniów, którzy zakwalifikowali się do finałów wojewódzkich zajmując pierwsze bądź drugie miejsce w mistrzostwach Opola. Nasza szkoła zdobyła 5 medali, dwa złote, jeden srebrny i dwa brązowe oraz jedno VI miejsce. To kolejny już bardzo dobry wynik, rok temu były 4 medale, ale brak było złotego medalu. WIELKIE BRAWA!!!
  PAWEŁ CYBIŃSKI IIIA - III m-ce i brąz w biegu na 100m. [11,41]
Gratulacje i wielkie brawa dla naszych zawodników za trud i wysiłek włożony w start na zawodach oraz poświęcenie, ponieważ zawody odbywały się w bardzo niekorzystnych warunkach pogodowych, było bardzo gorąco prawie 30 stopni!!!
(rok temu było za to zimno i mocny deszcz!!!)
la2014wojew0 la2014wojew1 la2014wojew2 la2014wojew3 la2014wojew4 la2014wojew5
Drużyna w składzie: Marta Bieda 1A, Justyna Sroka 1A, Marcin Niemczyk 2D, Łukasz Michalak 1C i Paweł Cybiński 3A
Opiekun: mgr Elżbieta Kamforowska
Mistrzostwa Opola w PLAŻOWEJ PN dziewcząt 2014
Kolejne złoto (po drużynie chłopców) w Mistrzostwach Opola w PLAŻOWEJ PIŁCE NOŻNEJ, wygrała drużyna dziewcząt, zawody odbyły się 6 czerwca 2014 w "Centrum sportu" na ul. Północnej. Nasza drużyna spisała się wspaniale, dziewczyny były niepokonane i zajęły 1 m-ce w Mistrzostwach Opola!!! Wielkie brawa za sukces w debiucie (rok temu dziewczyny nie wystartowały)!!!
W mistrzostwach wystartowało 5 drużyn, jedna grupa rozgrywana systemem „każdy z każdym”, zatem nasze dziewczyny grały 4 mecze, wszystkie wygrane!!! Nasza drużyna pokonała z ZS im. Staszica (4:1), ZS Ekonomicznych (3:0), ZS Budowlanych (2:1) i PLO I (5:0) i z kompletem punktów i bilansem bramek 14:2 sięgnęła po złoty medal Mistrzostw Opola w Plażowej Piłce Nożnej!!! Brawa wielkie brawa!!
drużyna w składzie:
od lewej: Klaudia Czaja 2a, Katarzyna Bryzik 2e, Karia Fedynyszyn 3b, Marysia Hurek 3e, Wiktoria Blach 1c, Dorota Zgoda 1f, Brygida Hurek 1f.
opiekun: Kamforowska Elżbieta

Mistrzostwa Opola w PLAŻOWEJ PN 2014

4 czerwca 2014 odbyły się Mistrzostwa Opola w PLAŻOWEJ PIŁCE NOŻNEJ chłopców!!
Zawody odbywały się w "centrum sportu" na ul. Północnej. Nasza drużyna chłopców spisała się znakomicie, i tak jak rok temu, zdobyła złoty medal!!!! Wygrali grupę eliminacyjną a później byli niepokonani w grupie finałowej i zajęli 1 m-ce w Mistrzostwach Opola!!! Wielkie brawa za sukces i obronę tytułu mistrzowskiego!!!
W mistrzostwach Opola wystartowało 8 drużyn podzielonych na trzy grupy eliminacyjne, rozgrywane systemem „każdy z każdym”, z grupy wychodziła najlepsza drużyna, które tworzyły grupę finałową. W naszej grupie eliminacyjnej wygraliśmy z ZS im. Staszica (3:1) i ZS Ekonomicznych (również 3:1), chociaż w obu meczach jako pierwsi traciliśmy bramki
J !! W finałach wygraliśmy z ZS Mechanicznych (2:1 również, jako pierwsi straciliśmy bramkę) oraz po zaciętym meczu wygraliśmy z PLO VI (1:0). Nieponosząc żadnej porażki znowu sięgnęliśmy po złoty medal Mistrzostw Opola w Plażowej Piłce Nożnej!!! Brawa wielkie brawa!!
  2 m-ce PLO VI
  3 m-ce ZS Mechanicznych
 plazowka PN 2014 chl 1
od lewej: Michał Duch 3b, Mateusz Hołyński 2c, Patryk Glomb 2f, Kamil Adamczyk 2f,  Radek Prokop 2c, Damian Filla 2d, Patryk Mazurek 3c, Marcin Niemczyk 2d, Damian Kirstein 2c,
opiekun: mgr Łukasz Błażewski

Mistrzostwa Opola LA 2013-2014
21-05-2014 na stadionie miejskim im. "Opolskich Olimpijczyków" odbyły się Mistrzostwa Opola w LA. Nasza szkoła zdobyła 7 medali, dwa złote, cztery srebrne i jeden brązowy. Dodatkowo było jeszcze 9 miejsc w pierwszej „szóstce” zawodów. To bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę, że nasza drużyna, niezbyt liczna ze względu na matury i testy diagnostyczne, liczyła 26 zawodników, a to znaczy, że połowa drużyny uplasowała się w czołowej szóstce mistrzostw!!! WIELKIE BRAWA!!
Klasyfikacja:
   Dziewczęta:
MARTA BIEDA Ia - I miejsce i złoto w biegu na 100m. (wynik: 14,43)
ALDONA BOGUCKA IIb - II miejsce i srebro w biegu na 800m. (2:47,27)
JUSTYNA SROKA Ia - II miejsce i srebro w biegu na 1500m. (6:02,95)
KATARZYNA SEGAL Id - III miejsce i brąz w biegu przez płotki (21,91)
KAROLINA WOCŁAW Ic - IV miejsce w biegu przez płotki (22,52)
KAROLINA MALIK  IIe - IV miejsce w biegu na 200m. (32,61)
KATARZYNA GERGONT Ie - IV miejsce w trójskoku (9,07)
MARTA BIEDA Ia - V miejsce w skoku w dal (4,47)
KATARZYNA STRYCHARZ Ie - VI miejsce w pchnięciu kulą (7,72)
Marta Bieda, Katarzyna Stachowicz, Kariolina Malik, Katarzyna Gergont - IV miejsce w sztafecie 4x100 (57,90)
   Chłopcy:
MATEUSZ BARTELA Ia - I miejsce i złoto w biegu na 3000m. (10:05,61)
ŁUKASZ MICHALAK IIc - II miejsce i srebro w biegu na 800m. (2:06,09)
MARCIN NIEMCZYK IId - II miejsce i srebro na 1500m. (4:28,39)
SZYMON RACZKOWSKI Ic - IV miejsce na 400m. (59,77)
RADEK PROKOP IIc - VI miejsce w rzucie dyskiem. (25,33)
Szymon Bubnicki, Mateusz Bartela, Łukasz Michalak, Marcin Niemczyk - VI miejsce w sztafecie 4x100m. (49,76)
Gratulacje i wielkie brawa dla wszystkich zawodników naszej drużyny za trud i wysiłek włożony w start na zawodach!!
la2014opole00 la2014opole01 la2014opole02 la2014opole03 la2014opole04 la2014opole05 la2014opole06 la2014opole07
Drużyna w składzie: Marta Bieda, Katarzyna Stachowicz, Karolina Malik, Amanda Rataj, Venessa Graca, Karolina Wocław, Aldona Bogucka, Nadia Malkowska, Karolina Czyrnia, Justyna Sroka, Kasia Gergont, Wiktoria Blach, Katarzyna Strycharz, Łukasz Zwierzewicz, Szymon Raczkowski, Łukasz Michalak, Kacper Kapłon, Arkadiusz Andrzejczuk, Mateusz Bartela, Marcin Niemczyk, Marcin Łęgorz, Patryk Szlensog, Arkadiusz Wołoszyński, Adrian Taborski, Jakub Tymków, Radek Prokop,

Dzień otwarty - integracyjny turniej piłki siatkowej (nauczyciele + absolwenci + uczniowie)

30.04.2014r podczas Dnia Otwarych Drzwi w PLO V na sali gimnastycznej odbył się turniej siatkówki, w którym uczestniczyli nauczyciele, absolwenci oraz uczniowie naszej szkoły. Kapitanami drużyn zostali nauczyciele, którzy sami wybrali zawodników do swoich drużyn. Turniej rozegraliśmy systemem "każdy z każdym", a ponieważ wszyscy świetnie się bawili wszystkie mecze rozegraliśmy ponownie.. Tym samym, nie było przegranych a wygrali wszyscy. Największą nagrodą było sama radość z gry i możliwości spotkania się (z niektórymi po kilku latach). Dziękujemy za liczne przybycie i mamy nadzieje powtórzyć turniej za rok. Gimnazjalistom, którzy do nas zajrzeli dziękujemy za odwiedziny naszej sali i zapraszamy do V LO po wakacjach J