Doradca zawodowy

Doradca zawodowy

Drodzy uczniowie!

Szukasz własnej drogi, wykonałeś już setki testów i kwestionariuszy i dalej nic?...

Zapraszam na COACHING

Czym jest COACHING ?

to proces w którym pomagamy klientom w polepszeniu efektów działania. Coach pracuje z klientem w zakresach związanych z rozwojem kariery edukacyjnej
i zawodowej, relacjami interpersonalnymi itp. Dzięki coachingowi klienci ustalają konkretniejsze cele, optymalizują swoje działania, podejmują trafniejsze decyzje
i pełniej korzystają ze swoich naturalnych umiejętności.

             Zapraszam wszystkich zainteresowanych uczniów, posiadam kwalifikacje do prowadzenia coachingu, jestem członkiem International Coaching Federation (ICF), specjalizuję się w prowadzeniu sesji coachingowych z młodzieżą i tzw. life-coaching.

                                             Szkolny doradca zawodowy - mgr Jolanta Soppa

                                                

 

Witam u doradcy zawodowego w roku szkolnym 2014/2015

Drodzy uczniowie!

Każdy z nas zastanawia się czasami nad swoim życiem, myślimy o tym, co już za nami, i o tym, co nas czeka w przyszłości. Każdy z nas marzy o szczęściu...

Gdyby zapytać, co to znaczy „szczęśliwe życie”, z całą pewnością wśród najpopularniejszych odpowiedzi znajdziemy :

- szczęśliwa, kochająca rodzina,

- zdrowie,

- dobra praca.

 

♥ Jeśli koniecznie chcesz znać datę i miejsce spotkania „miłości swojego życia”...

- idź do wróżki ( chociaż, czy warto?...)

☺ Jeśli chcesz jak najdłużej zachować dobre zdrowie...

- przestrzegaj zasad zdrowego żywienia, uprawiaj sport, słuchaj lekarzy...

►Jeśli natomiast chcesz w przyszłości wykonywać pracę, która będzie przynosiła Ci satysfakcję, zdobyć zawód zgodny z Twoimi predyspozycjami, zainteresowaniami i zdolnościami...

- skontaktuj się z doradcą zawodowym!!!

Kariera edukacyjna i zawodowa to droga, którą podążasz przez całe życie i podczas której wielokrotnie musisz podejmować wiele decyzji. Jeśli zechcesz, chętnie będę Ci towarzyszyć w tej drodze.

Nie mam gotowych odpowiedzi, nie powiem, co masz robić i kim będziesz, ale pomogę Ci zdobyć wszystkie niezbędne informacje i narzędzia tak ważne w procesie podejmowania decyzji.

Jeśli chcesz :

- określić swoje predyspozycje zawodowe (charakter, temperament, zainteresowania, zdolności),

- zdobyć informacje dotyczące świata zawodów,

- prześledzić ścieżkę edukacyjną prowadzącą do zdobycia określonych zawodów,

- poznać zasady studiowania w kraju i za granicą

- dowiedzieć się, jak skutecznie szukać pracy...

Zapraszam !!!

Szkolny doradca zawodowy- Jolanta Soppa

 

GODZINY PRACY :

PONIEDZIAŁEK : 8.00 – 11.30

WTOREK : 8.00 - 12.30

CZWARTEK: 12.00 - 16.00

 

Gabinet nr 24, II piętro

 

Zapraszamy na stronę www.studianaprzyszlosc.pl !

Test predyspozycji pomagający w wyborze właściwego kierunku studiów (żaden sprawdzian z wiedzy, raczej coś w stylu „Którym ciastkiem
   jesteś?”).

Opisy każdego z kierunków wraz z wypowiedziami związanych z nim osób.

Dokładna lista uczelni oferujących kierunki z dofinansowaniem.

Zobacz piękną stronę nauki. Wpadnij do Laboratorium Webskiego.

Aha, jesteśmy na Facebooku.

               Nagrodzona za pasję

Sandra Sozańska, uczennica klasy III D zajęła trzecie miejsce w konkursie organizowanym w ramach IV edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery – „Światłoczuły na pasję”

Sandra przesłała na konkurs dwa zdjęcia i oba znalazły uznanie wśród jurorów. Zdjęcie zatytułowane „ Gdzie trzy kosmetyczki tam w oku patyczki” zdobyło III nagrodę, a drugie zdjęcie- „Nauczyciele- nagrodzeni za pasję” zostało zakwalifikowane na wystawę prac fotograficznych konkursu.

Wystawę prac można oglądać do 5 listopada 2012 roku w Rynku naszego miasta.

                                                                                                                                 Gratulujemy!!!

 

  

Tekst: Jolanta Soppa

O studiowaniu w Szkocji - wiadomości z pierwszej ręki

Poniżej najbardziej aktualne informacje od naszej absolwentki - Pauliny Tomanek z cyklu "Listy ze Szkocji".

Witam,

Tak jak obiecałam, piszę kolejny list o moich studiach w Szkocji. Otóż, właśnie skończyłam pierwszy rok (warto zauważyć, że o wiele wcześniej niż w Polsce i cała sesja już za mną) i uważam, że jest to ważny moment nie tylko dla mnie, ale i reszty moich znajomych z mojego rocznika. Myślę, że to idealny moment na ogólne podsumowanie, a jako że nie dostałam od Was żadnych konkretnych pytań, to postaram się odpowiedzieć na pytania, jakie najczęściej są mi zadawane.

No więc pierwszym i cieszącym się największą frekwencją pytaniem jest „Czy nie żałujesz?”. Prawdę mówiąc nic a nic. Decyzję podjęłam sama, z dużym wyprzedzeniem, co dało mi możliwość rozpatrzenia wszystkich „za” i „przeciw”, dzięki czemu wyjechałam w pełni świadoma konsekwencji, jakie mogą wystąpić i byłam przygotowana na nowe sytuacje. Nie mówię, że było łatwo, przyjechałam do Szkocji i wszystko na mnie czekało :D Wręcz odwrotnie, ale tak się składa, że w moim mieście studiuje bardzo dużo Polaków, którzy są bardzo otwarci i pomocni, bo każdy z nas przeżył tutaj ten pierwszy rok i wie, z czym on się wiąże.

Kolejne pytanie to, czy nie tęsknię. Myślę, że to jest bardzo subiektywne, bo każdy jest inny, ma różne relacje z rodziną, znajomymi itd. Ja, jak już wspomniałam, decyzję podjęłam wcześnie i wiedziałam, że chcę wyjechać, więc nie było to dla mnie takim problemem. Poza tym, jest tutaj tylu nowych ludzi, na początku trzeba wszystko załatwić, że zwyczajnie nie ma się czasu na tęsknotę :D Ale też nie oszukujmy się i nie dramatyzujmy, bo żyjemy w XXI wieku. Mamy telefony komórkowe, skype itp. Skontaktowanie się z rodziną to kwestia dogadania się co do godziny, o której obie osoby mają być przy komputerze. Poza tym loty samolotowe nie należą już do rzeczy ekskluzywnych i bilety wcale nie są takie drogie. Sama ostatnio kupiłam bilet do Polski, który był tańszy niż podróż do domu mojej koleżanki z Anglii. Nie jest to już epoka, kiedy listy szły tygodniami, statkiem płynęło się długo itd.

Następna rzeczą są finanse. No cóż, tutaj zburzę bajkę niektórych o tym, jak to jest przyjechać do UK i dostać pracę w pierwszym miejscu, do jakiego się wejdzie. Niestety, nie jest tak. Mi osobiście dosyć długo zajęło szukanie pracy, ale myślę, że jak ktoś bardzo chce, to da radę, nie wolno się tylko poddawać. Na początku żyje się skromnie, ale w Polsce też studenci kokosów nie mają :D

Teraz może powiem coś o sesji, którą mam za sobą (warto zauważyć, że w Polsce sesja dopiero się zacznie). No więc, do mojej sesji zaliczały się 3 egzaminy (dla porównania, znajomy, który studiuje w Poznaniu ma 7). Pierwszy z nich wyglądał „standardowo”, czyli 6 tematów z których 3 trzeba było wybrać i napisać eseje. Kolejny składał się z 3 części. Pierwsza z nich to były pytania, na które wymagane były krótkie odpowiedzi, definicje itp. Kolejna to były 3 tematy z 1 działu, na które mieliśmy napisać esej i ostatnia część podobna do drugiej, tyle tylko, że pytania z innego działu. Dodatkowo do sesji mogę zaliczyć raport, który nazywany był coursework, ponieważ oficjalnie nie był częścią sesji, ale z tego powodu, że egzaminu nie miałam z danego przedmiotu, a termin był dokładnie przed egzaminami, to ja go włączam do sesji. Czy było trudne? Trudno mi teraz ocenić, bo nie mam wyników, niemniej jednak wydaje mi się, że nie, ale nie chcę zapeszać, bo to się dopiero okaże.

Obecnie mogę się cieszyć wakacjami. Smile

Mam nadzieję, że te informacje okażą się przydatne i wystarczająco zaspokoją ciekawość i przybliżą studia za granicą (a przynajmniej w Szkocji). Podsumowując, jestem zadowolona z wyboru, a dodam, że moje rodzeństwo studiuje również za granicą i nie narzeka.

Pozdrawiam

P

Logowanie