Indywidualny tok nauki

Wymiana polsko -  niemiecka 2017

wymiana

6 czerwca 2017 r. rozpoczęła się wymiana polsko-niemiecka w naszej szkole. Tym razem to my gościliśmy naszych przyjaciół w domach. Był to szczególny czas, ponieważ obchodziliśmy jubileusz 20-lecia wymiany. Podczas pobytu u nas, nasi koledzy z Niemiec mieli okazję poznać naszą kulturę i tradycję, zasmakowały im nawet pierogi. Większość z nich była pierwszy raz w Polsce.

Szczególną atrakcją były wycieczki: do Wrocławia i dwudniowa do Krakowa. Była to okazja na zobaczenie zabytków naszej architektury i przybliżenie również historii Polski. Przyjaciele z Kilonii byli zachwyceni urokami naszego kraju. Poznali także bliżej Opole, nasze miejscowości, domy i przede wszystkim nasze liceum.

Wspólnie prowadziliśmy z nimi warsztaty przy tworzeniu filmu i prezentacji, a efekty naszej pracy zostały zaprezentowane 13 czerwca podczas uroczystości jubileuszowych. Dzień ten był także niezwykły, ponieważ zawitali  do naszej szkoły Pani Dyrektor HebbelschuleAnnegret Willms oraz były Wicedyrektor – Pan Uwe Trautsch. Wraz z naszą Panią Dyrektor Danutą Katorosz, nauczycielami z Niemiec, Polski oraz uczestnikami wymiany i uczniami naszej szkoły wspominaliśmy te wspólne 20 lat.

Każdy dzień spędzony z nimi był dla nas cennym doświadczeniem, zabawą, nauką języka i poznawaniem siebie nawzajem. Będziemy miło wspominać ten czas i na pewno na długo pozostanie on w naszych sercach.

Julia Żaba, uczennica kl. II E

 

Bardzo dziękujemy Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży za wsparcie finansowe oraz przekazanie obu partnerskim szkołom dyplomów z okazji jubileuszu wymiany.

  logo pnwm

Logowanie