Lekkoatletyka

Rok szkolny 2011-2012

INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

Mistrzostwa Opola w indywidualnych biegach przełajowych rozgrywane były w parku na ZWM-ie przy PLO VI w dniu 21-IX-2011. Biegi były rozgrywane w trzech rocznikach - dla dziewcząt i chłopców.
Zdobyliśmy dwa srebrne medale: MONIKA MIOSKA kl. IIE i ANDREA BORT kl. IE
brązowy medal wywalczyła: RAMONA PTOK kl. IIF
Natomiast NATALIA WRÓBEL kl. IIB i SYLWIA SZLAPA kl. IIE zajęły IV miejsca
a MARIA HUREK kl IE zajęła V miejsce.
Opiekun: mgr Andrzej Kowalczyk
Gratulujemy sukcesu i udziału reszty drużyny.

w MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA wystartowały:
MONIKA MIOSKA, ANDREA BORT, RAMONA PTOK i MARIA HUREK.
tu odbyły się tylko dwa biegi: klasy I-II oraz klasy III-IV.
najlepiej spisała się MONIKA MIOSKA zajmując VI miejsce!
wielkie brawa dla całej drużyny za zakwalifikowanie się do finałów wojewódzkich,
za zaangażowanie, walkę i trud włożony w bieg. GRATULACJE!!!
opiekun: mgr Łukasz Błażewski

LA - indywidualnie

w MISTRZOSTWACH OPOLA - zdobyliśmy sześć medali: złoto i srebro Cybiński Paweł (100m.-11,58s. i 110 m. przez płotki-16,20s.), złoto Bort Andrea (800 m.-2:49,13), srebro Gruszka Arkadiusz – (skok wzwyż-170cm.), brąz Wesołowska Aleksandra i Węgliński Krzysztof (pchnięcie kulą-7,58 i 12,85m.), ponadto 4 miejsce Mioska Monika (800 m.-3:08,88) i 4 miejsce Wiśniewski Piotr (200 m.-25,73)
oraz Sylwia Szlapa 6m-ce (100m.-14,64), Anna Lebiedzińska 10m-ce (200m.-33,72), Edyta Benikas 8m-ce (400m.-1:32,79), Natalia Wróbel 5m-ce (1500m.-6:11,87). Dawid Lechicki 13m-ce (100m.-13,11), Jakub Apczyński 9m-ce (110m.przez płotki-21,50), Maciej Raba 8m-ce (400m.-1,05,34), Mateusz Zelek 7m-ce (800m.-2:35,34), Piotr Libawski 5m-ce (1500m.-5:27,68), Arek Nawrot 7m-ce (skok wzwyż-150), Adrian Taborski 8m-ce (rzut dyskiem-15,41)

la 6 la 1 la 2 la 3

la 4 la 5 la 7 la 8

w MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA – dwa medale: 2 m-ce i srebro Bort Andrea (800 m.) oraz 3 m-ce i srebro Cybiński Paweł (bieg 110 m przez płotki)

!!Wielkie brawa dla wszystkich reprezentujących naszą szkołę!!!

rok szkolny 2010-2011

Mistrzostwa Opola
w indywidualnych biegach przełajowych rozgrywane
były w parku na ZWM-ie przy PLO VI w dniu 21-IX-2010. Biegi były rozgrywane w trzech rocznikach - dla dziewcząt i chłopców.
Zdobyliśmy dwa mistrzostwa Opola: JUSTYNA JENDRO '92 i MONIKA MIOSKA '94
Wicemistrzostwo zdobył: ŁUKASZ SZARYCZ '94
Natomiast RAMONA PTOK '94 wywalczyła III miejsce a MARTYNA CHUDALA '93 V miejsce.
Opiekun: mgr Agnieszka Pokorska

Mistrzostwa województwa opolskiego w indywidualnych biegach przełajowych odbyły sie w Bąkowie koło Kluczborka 12-IV-2011r.
Kolejny raz nasza uczennica
JUSTYNA JENDRO IIIE nie zawiodła i po raz trzeci zdobyła złoty medal i obroniła tytuł mistrza województwa trzeci raz pod rząd. WIELKIE BRAWA!!!!
Bardzo dobrze spisał się również ŁUKASZ SZARYCZ IC zajmując III miejsce i zdobywając brązowy medal
Natomiast RAMONA PTOK IF zajęła bardzo dobre VII miejsce. BRAWO!!!
Gratulacje dla całej naszej drużyny za trud, wysiłek i wyniki!!!
drużyna w składzie: Justyna Jendro, Ramona Ptok i Łukasz Szarycz.
opiekun: mgr Andrzej Kowalczyk
 przelaje2011woj2
przelaje2011woj1 przelaje2011woj3 przelaje2011woj4 przelaje2011woj5

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

Mistrzostwa Opola w sztafetowych biegach przełajowych odbyły się w parku na ZWM w dniu 4 kwietnia 2011.Sztafeta liczyła 10 zawodników, dziewczęta biegły na dystansie 600m, a chłopcy na 1200m.     Nasze dziewczyny zajęły 4. miejsce.     Chłopcy wypadli trochę gorzej i zajęli 8. miejsce Brawa za wysiłek włożony w bieg dla całej drużyny z naszej szkoły!!!

przelaje2011sztafety2 przelaje2011sztafety1
Drużyny w składzie:dziewczyny: Ramona Ptok IF, Monika Mioska IE, Martyna Chudala IIA, Ola Klimczyk ID, Agnieszka Krajka IE, Paulina Małolepsza IE, Martyna Hajduk ID, Julia Grzonka ID, Justyna Kulig ID, Ola Loch ID, Sylwia Szlapa IE, Agnieszka KIta IE.chłopcy: Łukasz Szarycz IC, Kamil Dziubczyński IE, Michał Czakiert IA, Szymon Domański IB, Grzegorz Baczyński IB, Paweł Moskal IA, Witek Zimnicki IIE, Michał Krzemień IIE, Kamil Rynkiewicz IIE, Piotr Wiśniewski IE.opiekun: mgr Agnieszka Pokorska

przelaje2011sztafety3 przelaje2011sztafety4 przelaje2011sztafety5

LA - INDYWIDUALNIE

26-05-2011 na stadionie miejskim im. "Opolskich Olimpijczyków" odbyły się Mistrzostwa Opola w LA. Nasza szkoła zdobyła 7 medali, dwa srebrne i pięć brązowych, zabrakło tylko najcenniejszego - złotego. Nasze dziewczyny wystartowały w 6 konkurencjach na 13 możliwych, a chłopcy w 5 na 14 możliwych i w sumie z 14 zawodników połowa stanęła na podium. WIELKIE BRAWA!!
Dziewczęta:

Ola Wesołowska IC - II miejsce i srebro w pchnięciu kulą

Sylwia Szlapa IE - III miejsce i brąz w biegu na 100m.

Natalia Wróbel IB - III miejsce i brąz w biegu na 1500m.

Monika Mioska IE - III miejsce i brąz w skoku wzwyż
   Alina Kowalczyk IIE- IV miejsce w pchnięciu kulą
   Agnieszka Kita IE - V miejsce w biegu na 100m.
   Ola Wesołowska IC - VI miejsce w skoku w dal
Chłopcy:

Łukasz Szarycz IC - II miejsce i srebro w biegu na 1500m.

Piotr Wiśniewski IE - III miejsce i brąz w biegu na 200m.

Krzysiek Węgliński IIF - III miejsce i brąz w pchnięciu kulą.
   Daniel Serwuszok IE - V miejsce w biegu na 400m.
Gratulacje i wielkie brawa dla wszystkich zawodników naszej drużyny za trud i wysiłek włożony w start na zawodach!!
Łukasz Szarycz i Ola Wesołowska zajmując drugie miejsca zakwalifkowali się do finałów wojewódzkich, które rozegrane zostały w Kędzierzynie-Koźlu, tydzień później, 2-06-2011. Nie udało się powtórzyć wyniku z Opola, Łukasz zajął VII miejsce, a Ola XIII miejsce w swoich konkurencjach, mimo to wielkie brawa!!!
 la2011opole07
la2011opole05 la2011opole08 la2011opole09 la2011opole10 la2011opole11
drużyna w składzie: Agnieszka Kita IE, Sylwia SzlapaIE, Monika Mioska IE, Ola Wesołowska IC, Ola Klimczyk ID, Natalia Wróbel IB, Alina Kowalczyk IIE, Mariusz Maicher IC, Kuba Apczyński IB, Piotr Wiśniewski IE, Daniel Serwuszok IE, Michał Kuraś IB, Łukasz Szarycz IC, Krzysiek Węgliński IIF

rok szkolny 2009-2010

w Mistrzostwach Opola w indywidualnych biegach przełajowych I miejsce, w swojej kategorii wiekowej, zajęła uczennica naszej szkoły JUSTYNA JENDRO z klasy II E. Zawody odbywały sie w parku na osiedlu "ZWM" na dystansie około 1500m.
9-X-2009 w Bąkowie koło Kluczborka odbył się finał wojewódzki w indywidualnych biegach przełajowych (dystans 2200m.), tu również triumfowała JUSTYNA wygrywając bieg w swojej kategorii wiekowej i zdobywając mistrzostwo województwa
!!gorąco gratulujemy sukcesu!!

img_0408

img_0409 img_0384 img_0389 img_0390 img_0394 img_0395

LA - DRUŻYNOWO

W Drużynowych Mistrzostwach Województwa w LA rozegranych 23-IX-2009 w Opolu (z rekordową obsadą - 18 drużyn damskich i 20 drużyn męskich)
drużyna naszych dziewczyn zajęła bardzo wysokie IV miejsce
drużyna chłopców zajęła VI miejsce
Brawa dla obu drużyn, opiekun: mgr Agnieszka Pokorska.

25 maja 2010 roku na stadionie "Opolskich Olimpijczyków" rozegrane zostały mistrzostwa Opola w LA. Zdobyliśmy na nich dwa medale: