Lekkoatletyka

Lekkoatletyka

Sezon 2015-2016
 
Mistrzostwa Opola LA
19-05-2016 na stadionie miejskim im. "Opolskich Olimpijczyków" odbyły się Mistrzostwa Opola w LA. Nasza szkoła zdobyła 6 medali, trzy srebrne i trzy brązowe. To dobry wynik biorąc pod uwagę, że nasza drużyna nie liczyła zbyt wielu zawodników, a były jeszcze czwarte i szóste miejsca!!!  Gratulacje i wielkie brawa dla wszystkich zawodników naszej drużyny za trud i wysiłek włożony w start na zawodach!! WIELKIE BRAWA!!
nasi medaliści:
   Dziewczęta:
ROESLER WERONIKA 1e - II miejsce i srebro w biegu na 800m.
MIRELA HENDEL 2e - II miejsce i srebro w biegu na 1500m.
KUSZA KATARZYNA 1e - II miejsce i srebro w pchnięciu kulą.
SARA MRÓZ 1a – III miejsce i brąz w biegu na 400m.
HOLINEJ NATALIA - III miejsce i brąz w skoku w dal.
DAJEWSKA EWELINA1eIII miejsce i brąz w skoku wzwyż.
Ponadto:
4 m-ce na 400m. Rybij Agnieszka
6 m-ce na 100m Mróz Sara
6 m-ce na 800m. Kulig Magdalena
4 m-ce sztafeta 4x100m.: Dajewska Ewelina, Duda Ewelina, Roesler Weronika, Przybyszewska Dominika  
4 m-ce na 200m. Klimek Piotr
6 m-ce w rzucie dyskiem Wojnowski Sławomir
6 m-ce sztafeta 4x100m.: Skrzypczyk Artur, Bochenek Damian, Klimek Piotr, Trojan Maciej 
Opiekun: mgr Elżbieta Kamforowska 
la 2016
 
Mistrzostwa Województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych
Mistrzostwa województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych odbyły się 5-10-2015 na ośrodku OTW w Bąkowie koło Kluczborka. W ramach Mistrzostw województwa, tak jak rok temu, odbyło się w sumie 6 biegów (3 biegi dziewcząt i 3 biegi chłopców) biegi były rozgrywane w trzech kategoriach wiekowych: klasy pierwsze, klasy drugie oraz razem klasy trzecie i czwarte - dla dziewcząt i chłopców.
Mirela Hendel [2e]– zajęła bardzo wysokie IV miejsce BRAWO!!! 
 Szymon Raczkowski [3c] – uplasował się na 11 miejscu!
IMG 3973
skład drużyny: 

Mirela Hendel iSzymon Raczkowski
Opiekun: mgr Łukasz Błażewski
Gratulujemy     
 
Mistrzostwa Opola w Sztafetowych Biegach Przełajowych
Piąte miejsce naszej męskiej sztafety w Mistrzostwach Opola!!!!
Mistrzostwa Opola w Sztafetowych Biegach Przełajowych odbyły się w parku na ZWM w dniu 29 września 2015. Sztafeta liczyła 8 zawodników, a dystans wynosił ok800 m. Serdecznie gratulujemyJ
sztafety 2015
Skład sztafety: Mateusz Bartela, Szymon Raczkowski, Łukasz Pacuła, Marek Konieczny, Bartłomiej Zielonka, Dominik Bochenek, Piotr Szioky, Aaron Kulasza, Paweł Kotowski
opiekun: mgr Elżbieta Kamforowska
wielkie brawa!!!!
 
Mistrzostwa Opola w Indywidualnych Biegach Przełajowych
Mistrzostwa Opola w Indywidualnych Biegach Przełajowych rozgrywane były w parku na ZWM-ie przy PLO VI w dniu 24-IX-2015. Zdobyliśmy dwa brązowe medale
Mirela Hendel [2e] 3 m-ce i brązowy medal Mistrzostw Opola
Mateusz Bartela[3c] 3m-ce i brązowy medal Mistrzostw Opola
Szymon Raczkowski [3c] zajął wysokie 6 m-ce
Wyżej wymieniona trójka awansowała do finałów wojewódzkichJpowodzenia
przelaje1 opole 2015
skład drużyny:
Mirela Hendel, Mateusz Bartela, Szymon Raczkowski i Łukasz Pacuła
Opiekun: mgr Elżbieta Kamforowska
Gratulujemy sukcesu i dziękujemy za udziału oraz zaangażowanie całej drużyny!!!
Sezon 2014-2015
 
Indywidualne Biegi Przełajowe
Mistrzostwa Opola w Indywidualnych Biegach Przełajowych rozgrywane były w parku na ZWM-ie przy PLO VI w dniu 26-IX-2014. Biegi były rozgrywane w dwóch kategoriach: klasy pierwsze i drugie oraz klasy trzecie i czwarte - dla dziewcząt i chłopców. Nasza reprezentacja nie była zbyt liczna (choroby i wycieczki klasowe) dlatego i dorobek medalowy skromny w porównaniu z poprzednimi latamiL
Zdobyliśmy 
jeden brązowy medal
Mateusz Bartela IIc zajął III miejsce i zdobył brązowy medal Mistrzostw Opola
przelaje2014
skład drużyny:
Brygida Hurek,  Magdalena Szufla, Sara Mróz, Natalia Grabowska, Mirela Hendel, Marta Bieda, Amanda Rataj, Mateusz Bartela, Jakub Russak i Krystian Jasionowski
Opiekun: mgr Elżbieta Kamforowska
Gratulujemy sukcesu i dziękujemy za udziału oraz zaangażowanie reszty drużyny!!!

Indywidualne Biegi Przełajowe- Mistrzostwa Województwa:
Zdobyliśmy dwa medale: ZŁOTO i SREBRO
Mistrzostwa województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych odbyły się 9-10-2014 na ośrodku OTW w Bąkowie koło Kluczborka. W ramach Mistrzostw województwa odbyło się w sumie 6 biegów (3 biegi dziewcząt i 3 biegi chłopców) biegi były rozgrywane w trzech kategoriach wiekowych: klasy pierwsze, klasy drugie orazrazem klasy trzecie i czwarte - dla dziewcząt i chłopców.
Kolejny już rok uzyskaliśmy świetny wynik, zdobywając dwa medale:
Łukasz Michalakkl. IIIc
złoty medal i mistrzostwo województwa, tak jak rok i dwa lata temu - trzy kolejne złote medale w mistrzostwach województwa (2012, 2013, 2014r.)  BRAWO, BRAWO, BRAWO!!! 
Mateusz Bartela IIc– 
srebrny medal i drugie miejsce w województwie, poprawa wyniku z poprzedniego roku o jedną lokatę, BRAWO!!!!
plan wykonany w 100% dwóch zawodników, dwa starty i dwa medale!!!! Wielkie gratulacje!!!
przelaje2014wojew 05
skład drużyny: 
Łukasz Michalak IIIC, Mateusz Bartela IIC
Opiekun: mgr Łukasz Błażewski
Gratulujemy sukcesu    
Halowy festiwal sprintu
26 marca 2015 na hali Politechniki Opolskiej odbyła sie kolejna edycja halowego festiwalu sprintu na dystansie 60m. Organizatorem były sekcje lekkoatletyczne AZS-u PO i MOS-u. Celem imprezy była popularyzacja lekkiej atletyki oraz selekcja do sportu utalentowanych dzieci i młodzieży miasta i powiatu Opole. Prawo startu w imprezie miały dziewczęta i chłopcy szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
Medal zdobyła nasza uczennica Ewelina Stach klasa IIE
halowy fetiwal sprintu 2015
drużyna w składzie: Ewelina Stach, Joanna Cybińska, Anna Zwolenik, Natalia Holinej, Piotr Klimek, Mateusz Głowacki, Bartek Kawoń.
opiekun: mgr Elżbieta Kamforowska
wielkie brawa!!!
 
Mistrzostwa Opola LA
20-05-2015 na stadionie miejskim im. "Opolskich Olimpijczyków" odbyły się Mistrzostwa Opola w LA. Nasza szkoła zdobyła 9 medali, jeden złoty, cztery srebrne i cztery brązowe.To bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę, że nasza drużyna liczyła 20 zawodników - niezbyt liczna ze względu na testy diagnostyczne i matury (niestartowali uczniowie III klas). !! WIELKIE BRAWA!!
nasi medaliści:
   Dziewczęta:
KATARZYNA GERGONT  2e I miejsce i złoto w trójskoku.
ANNA ZWOLENIK 1b - II miejsce i srebro w biegu na 400m.
MIRELA HENDEL 1e - II miejsce i srebro w biegu na 1500m.
JOANNA CYBIŃSKA 1b - II miejsce i srebro w biegu na 100m.
SARA MRÓZ 1a – III miejsce i brąz w biegu na 400m.
JOANNA CYBIŃSKA 1b - III miejsce i brąz w skoku w dal.
Joanna Cybińska, Katarzyna Gergont, Ola Hajdasz i Anna Zwolenik III miejsce w sztafecie 4x100
   Chłopcy:
MATEUSZ BARTELA 2c - II miejsce i srebro w biegu na 3000m.
PIOTR KLIMEK 1a - III miejsce i brąz w biegu na 800m.
Gratulacje i wielkie brawa dla wszystkich zawodników naszej drużyny za trud i wysiłek włożony w start na zawodach!!
Drużyna w składzie:  Amanda Rataj, Justyna Sroka, Kasia Gergont, Wiktoria Blach, Katarzyna Strycharz, Ola Hajdasz, Natalia Holinej, Asia Cybińska, Ania Zwolenik, Sara Mróz, Ewa Góralczyk, Mirela Hendel, Mateusz Bartela, Piotr Klimek, Aaron Kulasza, Michał Kaliga, Krystian Jasionowski, Maksymilian Weber, Stanisław Cepa, Mateusz Głowacki.
Opiekun: mgr Elżbieta Kamforowska 
        
Mistrzostwa województwa opolskiego w LA
2-06-2015 na stadionie miejskim w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się Mistrzostwa województwa opolskiego w LA. Niestety z pięciu naszych zawodników zakwalifikowanych do finałów wojewódzkich, (zajęli pierwsze bądź drugie miejsca w mistrzostwach Opola) pojechało na zawody tylko dwóchL!!! Mimo to nasza szkoła zdobyła jeden medal srebrny  oraz jedno IV miejsce.WIELKIE BRAWA!!!
  MIRELA HENDEL I E - IV m-ce w biegu na 1500m. 
  MATEUSZ BARTELA II C - II m-ce i srebrow biegu na 3000m.
Gratulacje i wielkie brawa dla naszych zawodników za trud i wysiłek oraz czas włożony w start na zawodach!!!
Drużyna w składzie: Mirela Hendel 1e, Mateusz Bartela 2c.
Opiekun: mgr Elżbieta Kamforowska
BRAWO :)
Sezon 2013/2014
 
INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE
   Mistrzostwa Opola - dwa medale!!
Zawody w Indywidualnych Biegach Przełajowych rozgrywane były w parku na ZWM-ie przy PLO VI w dniu 27-IX-2013. Biegi były rozgrywane w dwóch kategoriach: klasy pierwsze i drugie oraz klasy trzecie i czwarte - dla dziewcząt i chłopców.
Zdobyliśmy 
dwa złote medale:
Maria Hurek kl.IIIE i Łukasz Michalak kl. IIC
natomiast Mateusz Bartela IA zajął IV miejsce.
Na piątym miejscu zakończyli bieg Andrea Bort IIIE i Marcin Niemczyk IID 
przelaje2013opole02 przelaje2013opole01
skład drużyny: 
Maria Hurek IIIE, Andrea Bort IIIE, Grażyna Cajler IF, Łukasz Michalak IIC, Mateusz Bartela IA, Marcin Niemczyk IID, Arkadiusz Andrzejczuk IIB, Nazar Litwiniec IIE
Opiekun: mgr Elżbieta Kamforowska
Gratulujemy sukcesu i udziału oraz zaangażowania reszty drużyny!!!
więcej zdjęć na: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.354181804716230.1073741846.185156884952057&type=3
   Mistrzostwa Województwa - dwa medale!!
Mistrzostwa województwa w Indywidualnych Biegach Przełajowych odbyły się 10-10-2013 na ośrodku OTW w Bąkowie koło Kluczborka. Biegi były rozgrywane, tak jak mistrzostwa Opola,  w dwóch kategoriach: klasy pierwsze i drugie oraz klasy trzecie i czwarte - dla dziewcząt i chłopców.
Kolejny już rok uzyskaliśmy świetny wynik, zdobywając dwa medale:
Łukasz Michalak kl. IIc - 
złoty medal i mistrzostwo województwa, tak jak rok temu!!! 
Mateusz Bartela Ia – 
brązowy medal i trzecie miejsce w województwie.
Marcin Niemczyk IId – czwarte miejsce w województwie, tuż za podium.
IBP2013wojewodztwo5
skład drużyny: 
Łukasz Michalak IIC, Mateusz Bartela IA, Marcin Niemczyk IID
Opiekun: mgr Łukasz Błażewski
Gratulujemy sukcesu i tylko szkoda, że z powodu choroby nie wystartowały dziewczyny: Maria Hurek i Andrea Bort z klasy IIIe, które miały bardzo duże szanse na zajęcie bardzo wysokich lokat!
 
SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE dziewcząt i chłopców
Dwa brązowe medale naszych sztafet w Mistrzostwach Opola!!!!
Mistrzostwa Opola w Sztafetowych Biegach Przełajowych odbyły się w parku na ZWM w dniu 1 października 2013. Sztafeta liczyła 8 zawodników, a dystans wynosił ok600 m. Do zawodów zgłosiło się 6 sztafet damskich i 11 męskich.
Obie nasze sztafety zajęły 
3 miejsce i zdobyły brązowe medale Mistrzostw Opola!!! Serdecznie gratulujemy :)
Klasyfikacja dziewczęta: PLO VI, Z.S. Ekonomicznych, 
PLO V, PLO III, PLO II, Z.S. Budowlanych
Klasyfikacja chłopców: Z.S. Elektrycznych, PLO VI, PLO V, PLO II, PLO III
sztafety2013opole 01
Skład sztafety damskiejBieda Marta IA, Czyrnia Karolina IE, Hurek Maria IIIE, Lebiedzińska Anna IIID, Piskorska Karolina IIIA, Sroka Justyna IA, Bort Andrea IIIE, Bogucka Aldona IIB, Parnowska Liwia IIID, Leja Anna IE
Skład sztafety męskiej: Cybiński Paweł IIIA, Bubnicki Szymon IIIA, Mazurek Patryk IIIC, Niemczyk Marcin IID, Górski Mateusz IIB, Libawski Piotr IIIC, Bartela Mateusz IA, Michalak Łukasz IIC
opiekun: mgr Agnieszka Młyńska
wielkie brawa dla naszych drużyn!!!!
więcej zdjęć na: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=354688677998876&set=a.354686327999111.1073741847.185156884952057&type=3&theater
  
HALOWY FESTIWAL SPRINTU
7 kwietnia 2014 na hali Politechniki Opolskiej odbyła się kolejna edycja halowego festiwalu sprintu na dystansie 60m.
Organizatorem były sekcje lekkoatletyczne AZS-u PO i MOS-u. Celem imprezy była popularyzacja lekkiej atletyki oraz selekcja do sportu utalentowanych dzieci i młodzieży miasta i powiatu Opole. Prawo startu w imprezie miały dziewczęta i chłopcy szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
Nasi uczniowie zdobyli 2 medale:
I miejsce - Paweł Cybiński kl. 3a (tak jak rok temu, brawo!)
I miejsce - Marta Bieda kl. 1a
V miejsce - Szymon Bubnicki kl. 3a
festiwal sprintu2014  0
opiekun: mgr Elżbieta Kamforowska
gratulacje!!!
 
LA
   Mistrzostwa Opola - siedem medali!!
21-05-2014 na stadionie miejskim im. "Opolskich Olimpijczyków" odbyły się Mistrzostwa Opola w LA. Nasza szkoła zdobyła 7 medali, dwa złote, cztery srebrne i jeden brązowy. Dodatkowo było jeszcze 9 miejsc w pierwszej „szóstce” zawodów. To bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę, że nasza drużyna, niezbyt liczna ze względu na matury i testy diagnostyczne, liczyła 26 zawodników, a to znaczy, że połowa drużyny uplasowała się w czołowej szóstce mistrzostw!!! WIELKIE BRAWA!!
Klasyfikacja:
   Dziewczęta:
MARTA BIEDA Ia - I miejsce i złoto w biegu na 100m. (wynik:14,43)
ALDONA BOGUCKA IIb - II miejsce i srebro w biegu na 800m. (2:47,27)
JUSTYNA SROKA Ia - II miejsce i srebro w biegu na 1500m. (6:02,95)
KATARZYNA SEGAL Id - III miejsce i brąz w biegu przez płotki (21,91)
KAROLINA WOCŁAW Ic - IV miejsce w biegu przez płotki (22,52)
KAROLINA MALIK  IIe - IV miejsce w biegu na 200m. (32,61)
KATARZYNA GERGONT Ie - IV miejsce w trójskoku (9,07)
MARTA BIEDA Ia - V miejsce w skoku w dal (4,47)
KATARZYNA STRYCHARZ Ie - VI miejsce w pchnięciu kulą (7,72)
Marta Bieda, Katarzyna Stachowicz, Kariolina Malik, Katarzyna Gergont-IV miejsce w sztafecie 4x100 (57,90)
   Chłopcy:
MATEUSZ BARTELA Ia - I miejsce i złoto w biegu na 3000m. (10:05,61)
ŁUKASZ MICHALAK IIc - II miejsce i srebro w biegu na 800m. (2:06,09)
MARCIN NIEMCZYK IId - II miejsce i srebro na 1500m. (4:28,39)
SZYMON RACZKOWSKI Ic - IV miejsce na 400m. (59,77)
RADEK PROKOP IIc - VI miejsce w rzucie dyskiem. (25,33)
Szymon Bubnicki, Mateusz Bartela, Łukasz Michalak, Marcin Niemczyk-VI miejsce w sztafecie 4x100m. (49,76)
Gratulacje i wielkie brawa dla wszystkich zawodników naszej drużyny za trud i wysiłek włożony w start na zawodach!! 
la2014opole00
Drużyna w składzie:Marta Bieda, Katarzyna Stachowicz, Karolina Malik, Amanda Rataj, Venessa Graca, Karolina Wocław, Aldona Bogucka, Nadia Malkowska, Karolina Czyrnia, Justyna Sroka, Kasia Gergont, Wiktoria Blach, Katarzyna Strycharz, Łukasz Zwierzewicz, Szymon Raczkowski, Łukasz Michalak, Kacper Kapłon, Arkadiusz Andrzejczuk, Mateusz Bartela, Marcin Niemczyk, Marcin Łęgorz, Patryk Szlensog, Arkadiusz Wołoszyński, Adrian Taborski, Jakub Tymków, Radek Prokop,
Opiekun: mgr Elżbieta Kamforowska
   Mistrzostwa województwa opolskiego - 5 medali!!
9-06-2014 na stadionie miejskim w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się Mistrzostwa województwa opolskiego w LA. Nasza drużyna liczyła 6 uczniów, którzy zakwalifikowali się do finałów wojewódzkich zajmując pierwsze bądź drugie miejsce w mistrzostwach Opola. Nasza szkoła zdobyła 5 medali, dwa złote, jeden srebrny i dwa brązowe oraz jedno VI miejsce. To kolejny już bardzo dobry wynik, rok temu były 4 medale, ale brak było złotego medalu. WIELKIE BRAWA!!!
Dziewczęta:
  MARTA BIEDA IA - III m-ce i brąz w biegu na 100m. [13,79]
  JUSTYNA SROKA IA – VI m-ce w biegu na 1500m. [6:00,27]
Chłopcy:
  ŁUKASZ MICHALAK IIC - I m-ce i złoto w biegu na 800m. [9:56,84]
  MATEUSZ BARTELA IA - I m-ce i złoto w biegu na 3000m. [10:08,04]
  
MARCIN NIEMCZYK IID - II m-ce i srebro w biegu na 1500m. [11:69]
  PAWEŁ CYBIŃSKI IIIA - III m-ce i brąz w biegu na 100m. [11,41]
Gratulacje i wielkie brawa dla naszych zawodników za trud i wysiłek włożony w start na zawodach oraz poświęcenie, ponieważ zawody odbywały się w bardzo niekorzystnych warunkach pogodowych, było bardzo gorąco prawie 30 stopni!!! (rok temu było za to zimno i mocny deszcz!!!) 
la2014wojew1
Drużyna w składzie: Marta Bieda 1A, Justyna Sroka 1A, Marcin Niemczyk 2D, Łukasz Michalak1Ci Paweł Cybiński 3A
Opiekun: mgr Elżbieta Kamforowska
 
 
SEZON 2012/2013
  
INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE
Mistrzostwa Opola - pięć medali !!
18 września odbyły się Mistrzostwa Opola w Indywidualnych Biegach Przełajowych (dystans około 1500m - dziewczęta i około 2000m - chłopcy)
Nasi uczniowie wypadli na nich bardzo dobrze, a mianowicie(biegi przeprowadzane były w kategoriach wiekowych):
2 m-ce i srebro w Mistrzostwach Opola Andrea Bort 2E
3 m-ce i brąz w Mistrzostwach Opola - Maria Hurek 2E
2 m-ce isrebro w Mistrzostwach Opola Ramona Ptok 3F
1 miejsce i złoto w Mistrzostwach Opola Łukasz Michalak IC
3 miejsce i brąz w Mistrzostwach Opola - Marcin Niemczyk ID
ind.przełaje 2012
Wielkie brawa dla całej naszej drużyny, medalistów i zawodników, którzy zajęli dalsze miejsca!!
opiekun: 
mgr Maciej Gerlik
Mistrzostwa Województwa - trzy medale !!
W zawodach wojewódzkich rozgrywanych w Bąkowie, koło Kluczborka, wystartowało czterech naszych uczniów: Maria Hurek, Andrea Bort, Łukasz Michalak i Marcin Niemczyk.
Starty były bardzo udane, ponieważ na cztery stary zdobyliśmy 3 medale i VII miejsce:
1 m-ce i złoty medal mistrzostw województwa - Łukasz Michalak IC
3 m-ce i brązowy medal mistrzostw województwa  - Maria Hurek IIE
3 m-ce i brązowy medal mistrzostw województwa - Marcin Niemczyk ID
7 m-ce w województwie - Andrea Bort IIE
Opiekun:mgr Łukasz Błażewski
ind. przelaje2012woj 01
  
HALOWY FESTIWAL SPRINTU
27 marca 2013 na hali Politechniki Opolskiej odbył sie halowy festwal sprintu na dystansie 60m. Organizatorem były sekcje lekkoatletyczne AZS-u PO i MOS-u. Celem imprezy była popularyzacja lekkiej atletyki oraz selekcja do sportu utalentowanych dzieci i młodzieży miasta i powiatu Opole. Prawo startu w imprezie miały dziewczęta i chłopcy szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
Nasi uczniowie wypadli  bardzo dobrze, wygrywając oraz zajmując trzecie miejsce w kategorii chłopców szkół ponadgimnazjalnych:
   
I miejsce - Paweł Cybiński kl. 2a
   III miejsce - Szymon Bubnicki kl. 2a
opiekun: mgr Elżbieta Kamforowska
festiwal sprintu2013 02
wielkie brawa!!!
 
LA
Mistrzostwa Opola – pięć medali !!
21-05-2013 na stadionie miejskim im. "Opolskich Olimpijczyków" odbyły się Mistrzostwa Opola w LA. Nasza szkoła zdobyła 5 medali, dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy. To bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę, że nasza drużyna, niezbyt liczna ze względu na matury i testy diagnostyczne, liczyła 10 zawodników (50% stanęło na podium a dodatkowo trzech znałazło się w pierwszej szóstce!!!).  Nasze dziewczyny (3 zawodniczki) wystartowały w 3 konkurencjach, a chłopcy (7 zawodników) w 6 konkurecjach. WIELKIE BRAWA!! Dziewczęta:
  
ANDREA BORT IIE - II miejsce i srebro w biegu na 800m.
  
MARYSIA HUREK IIE - IV miejsce w biegu na 1500m.
  
ANIA LEBIEDZIŃSKA IID - V miejsce w skoku w dal.
Chłopcy:
  
ŁUKASZ MICHALAK IC - I miejsce i złoto w biegu na 3000m.
  
PAWEŁ CYBIŃSKI IIA - I miejsce i złoto w biegu na 100m.
   PAWEŁ CYBIŃSKI IIA - II miejsce i srebro w skoku w dal.
  
AREK GRUSZKA IIE - III miejsce i brąz w skoku wzwyż.
  
RADEK PROKOP IC - V miejsce w rzucie dyskiem.
   
ADRIAN TABORSKI IIE - VI miejsce w rzucie dyskiem.
Gratulacje i wielkie brawa dla wszystkich zawodników naszej drużyny za trud i wysiłek włożony w start na zawodach!!
Andrea Bort, Łukasz Michalak i Paweł Cybiński zajmując pierwsze i drugie miejsca zakwalifkowali się do finałów wojewódzkich, które rozegrane zostaną w Kędzierzynie-Koźlu, 5-06-2013. Trzymamy kciuki!!! 
LA 2012-13 01
Drużyna w składzie: Andrea Bort IIE, Marysia Hurek IIE, Ania Lebiedzińska IID, Mateusz Hołyński IC, Paweł Cybiński IIA, Piotr Libawski IIC, Łukasz Michalak IC, Adrian Taborski IIE, Radek Prokop IC, Arek Gruszka IIE.
Opiekun: mgr Łukasz Błażewski
więcej zdjęć na: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.314217105379367.1073741840.185156884952057&type=3
Mistrzostwa województwa opolskiego – cztery medale !!
5-06-2013 na stadionie miejskim w Kędzierzynie-Koźlu odbyły się Mistrzostwa województwa opolskiego w LA. Nasza drużyna liczyła 3 uczniów, którzy zakwalifikowali się do finałów wojewódzkich zajmując pierwsze bądź drugie miejsce w mistrzostwach Opola. Nasza szkoła zdobyła4 medale, trzy srebrne i jeden brązowy. To 100% skuteczność, ponieważ nasi uczniowie wystartowali w czterech konkurencjach a to znaczy, że każdy start to medal !!! WIELKIE BRAWA!!
Dziewczęta:
 
ANDREA BORT IIE - III m-ce i brąz w biegu na 800m.[2:42,74min]
Chłopcy:
 
ŁUKASZ MICHALAK IC-II m-ce i srebro w biegu na 3000m.[9:56,84min]
 
PAWEŁ CYBIŃSKI IIA - II m-ce i srebro w biegu na 100m.[11:69sek]
 PAWEŁ CYBIŃSKI IIA - II m-ce i srebro w skoku w dal.[5,92m]
Gratulacje i wielkie brawa dla naszych zawodników za trud i wysiłekwłożony w start na zawodach oraz poświęcenie, ponieważ zawody odbywały się w bardzo niekorzystnych warunkach pogodowych (zimno i mocny deszcz!!!)
LA2012-13wojew 00
Nasi medaliści i opiekun :)
Drużyna w składzie: Andrea Bort IIE, Paweł Cybiński IIA, Łukasz Michalak IC.
Opiekun: mgr Łukasz Błażewski
  
MISTRZOSTWA SZKOŁY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
24 czerwca odbyły sie Mistrzostwa szkoły w biegach przełajowych, zawody rozgrywane były na wyspie Bolko na dystansie około 1600m. Biegi odbywały się w kategorii chłopców i dziewcząt bez podziału na rocznik. Pogoda dopisała, upałów nie było a lekki deszczyk nie przeszkodził w rozegraniu zawodów. 
 Klasyfikacja dziewcząt:
    1.
Aldona Bogucka klasa 1b
    2.Andrea Bort klasa 2e
    3.Weronika Szajca klasa 2d
 Klasyfikacja chłopców:
    1.
Łukasz Michalak klasa 1c
    2.Łukasz Wielki klasa 1a
    3.Stanisław Mocia klasa 1a
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy ufundowane przez dyrekcję szkoły :)
Gratulacje dla wszystkich uczestników biegu i wielkie brawa dla zwycięzców! 
szkolne przelaje2013 04
organizatorzy: mgr Elżbieta Kamforowska i Maciej Gerlik
więcej zdjęć na: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.314221778712233.1073741843.185156884952057&type=3

Rok szkolny 2011-2012

INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

Mistrzostwa Opola w indywidualnych biegach przełajowych rozgrywane były w parku na ZWM-ie przy PLO VI w dniu 21-IX-2011. Biegi były rozgrywane w trzech rocznikach - dla dziewcząt i chłopców.
Zdobyliśmy dwa srebrne medale: MONIKA MIOSKA kl. IIE i ANDREA BORT kl. IE
brązowy medal wywalczyła: RAMONA PTOK kl. IIF 
Natomiast NATALIA WRÓBEL kl. IIB i SYLWIA SZLAPA kl. IIE zajęły IV miejsca
a MARIA HUREK kl IE zajęła V miejsce.
Opiekun: mgr Andrzej Kowalczyk
Gratulujemy sukcesu i udziału reszty drużyny.
 
w MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA wystartowały:
MONIKA MIOSKA, ANDREA BORT, RAMONA PTOK i MARIA HUREK.
tu odbyły się tylko dwa biegi: klasy I-II oraz klasy III-IV.
najlepiej spisała się MONIKA MIOSKA zajmując VI miejsce!
wielkie brawa dla całej drużyny za zakwalifikowanie się do finałów wojewódzkich,
za zaangażowanie, walkę i trud włożony w bieg. GRATULACJE!!!
opiekun: mgr Łukasz Błażewski

LA - indywidualnie

w MISTRZOSTWACH OPOLA - zdobyliśmy sześć medali: złoto i srebro Cybiński Paweł (100m.-11,58s. i 110 m. przez płotki-16,20s.), złoto Bort Andrea (800 m.-2:49,13), srebro Gruszka Arkadiusz – (skok wzwyż-170cm.), brąz Wesołowska Aleksandra i Węgliński Krzysztof (pchnięcie kulą-7,58 i 12,85m.), ponadto 4 miejsce Mioska Monika (800 m.-3:08,88) i 4 miejsce Wiśniewski Piotr (200 m.-25,73)
oraz Sylwia Szlapa 6m-ce (100m.-14,64), Anna Lebiedzińska 10m-ce (200m.-33,72), Edyta Benikas 8m-ce (400m.-1:32,79), Natalia Wróbel 5m-ce (1500m.-6:11,87). Dawid Lechicki 13m-ce (100m.-13,11), Jakub Apczyński 9m-ce (110m.przez płotki-21,50), Maciej Raba 8m-ce (400m.-1,05,34), Mateusz Zelek 7m-ce (800m.-2:35,34), Piotr Libawski 5m-ce (1500m.-5:27,68), Arek Nawrot 7m-ce (skok wzwyż-150), Adrian Taborski 8m-ce (rzut dyskiem-15,41)

la 6 la 1 la 2 la 3 

la 4 la 5 la 7 la 8

w MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA – dwa medale: 2 m-ce i srebro Bort Andrea (800 m.) oraz 3 m-ce i srebro Cybiński Paweł (bieg 110 m przez płotki)

!!Wielkie brawa dla wszystkich reprezentujących naszą szkołę!!!

 

rok szkolny 2010-2011
 
INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE

Mistrzostwa Opola
w indywidualnych biegach przełajowych rozgrywane
były w parku na ZWM-ie przy PLO VI w dniu 21-IX-2010. Biegi były rozgrywane w trzech rocznikach - dla dziewcząt i chłopców.
Zdobyliśmy dwa mistrzostwa Opola: JUSTYNA JENDRO '92 i MONIKA MIOSKA '94
Wicemistrzostwo zdobył: ŁUKASZ SZARYCZ '94
Natomiast RAMONA PTOK '94 wywalczyła III miejsce a MARTYNA CHUDALA '93 V miejsce.
Opiekun: mgr Agnieszka Pokorska

Mistrzostwa województwa opolskiego w indywidualnych biegach przełajowych odbyły sie w Bąkowie koło Kluczborka 12-IV-2011r.
Kolejny raz nasza uczennica
JUSTYNA JENDRO IIIE nie zawiodła i po raz trzeci zdobyła złoty medal i obroniła tytuł mistrza województwa trzeci raz pod rząd. WIELKIE BRAWA!!!!
Bardzo dobrze spisał się również ŁUKASZ SZARYCZ IC zajmując III miejsce i zdobywając brązowy medal 
Natomiast RAMONA PTOK IF zajęła bardzo dobre VII miejsce. BRAWO!!!
Gratulacje dla całej naszej drużyny za trud, wysiłek i wyniki!!!
drużyna w składzie: Justyna Jendro, Ramona Ptok i Łukasz Szarycz.
opiekun: mgr Andrzej Kowalczyk
 przelaje2011woj2
przelaje2011woj1 przelaje2011woj3 przelaje2011woj4 przelaje2011woj5 
 
SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

Mistrzostwa Opola w sztafetowych biegach przełajowych odbyły się w parku na ZWM w dniu 4 kwietnia 2011.Sztafeta liczyła 10 zawodników, dziewczęta biegły na dystansie 600m, a chłopcy na 1200m.     Nasze dziewczyny zajęły 4. miejsce.     Chłopcy wypadli trochę gorzej i zajęli 8. miejsce Brawa za wysiłek włożony w bieg dla całej drużyny z naszej szkoły!!!

  przelaje2011sztafety2 przelaje2011sztafety1
Drużyny w składzie:dziewczyny: Ramona Ptok IF, Monika Mioska IE, Martyna Chudala IIA, Ola Klimczyk ID, Agnieszka Krajka IE, Paulina Małolepsza IE, Martyna Hajduk ID, Julia Grzonka ID, Justyna Kulig ID, Ola Loch ID, Sylwia Szlapa IE, Agnieszka KIta IE.chłopcy: Łukasz Szarycz IC, Kamil Dziubczyński IE, Michał Czakiert IA, Szymon Domański IB, Grzegorz Baczyński IB, Paweł Moskal IA, Witek Zimnicki IIE, Michał Krzemień IIE, Kamil Rynkiewicz IIE, Piotr Wiśniewski IE.opiekun: mgr Agnieszka Pokorska 

przelaje2011sztafety3 przelaje2011sztafety4 przelaje2011sztafety5 

 LA - INDYWIDUALNIE

26-05-2011 na stadionie miejskim im. "Opolskich Olimpijczyków" odbyły się Mistrzostwa Opola w LA. Nasza szkoła zdobyła 7 medali, dwa srebrne i pięć brązowych, zabrakło tylko najcenniejszego - złotego. Nasze dziewczyny wystartowały w 6 konkurencjach na 13 możliwych, a chłopcy w 5 na 14 możliwych i w sumie z 14 zawodników połowa stanęła na podium. WIELKIE BRAWA!!
Dziewczęta:
  
Ola Wesołowska IC - II miejsce i srebro w pchnięciu kulą
  
Sylwia Szlapa IE - III miejsce i brąz w biegu na 100m.
  
Natalia Wróbel IB - III miejsce i brąz w biegu na 1500m.
  
Monika Mioska IE - III miejsce i brąz w skoku wzwyż
   Alina Kowalczyk IIE- IV miejsce w pchnięciu kulą
   Agnieszka Kita IE - V miejsce w biegu na 100m.
   Ola Wesołowska IC - VI miejsce w skoku w dal
Chłopcy:
  
Łukasz Szarycz IC - II miejsce i srebro w biegu na 1500m.
  
Piotr Wiśniewski IE - III miejsce i brąz w biegu na 200m.
  
Krzysiek Węgliński IIF - III miejsce i brąz w pchnięciu kulą.
   Daniel Serwuszok IE - V miejsce w biegu na 400m.
Gratulacje i wielkie brawa dla wszystkich zawodników naszej drużyny za trud i wysiłek włożony w start na zawodach!!
Łukasz Szarycz i Ola Wesołowska zajmując drugie miejsca zakwalifkowali się do finałów wojewódzkich, które rozegrane zostały w Kędzierzynie-Koźlu, tydzień później, 2-06-2011. Nie udało się powtórzyć wyniku z Opola, Łukasz zajął VII miejsce, a Ola XIII miejsce w swoich konkurencjach, mimo to wielkie brawa!!!
 la2011opole07 
la2011opole05 la2011opole08 la2011opole09 la2011opole10 la2011opole11   
drużyna w składzie: Agnieszka Kita IE, Sylwia SzlapaIE, Monika Mioska IE, Ola Wesołowska IC, Ola Klimczyk ID, Natalia Wróbel IB, Alina Kowalczyk IIE, Mariusz Maicher IC, Kuba Apczyński IB, Piotr Wiśniewski IE, Daniel Serwuszok IE, Michał Kuraś IB, Łukasz Szarycz IC, Krzysiek Węgliński IIF
opiekun: mgr Łukasz Błażewski
więcej zdjęć na: http://www.andkow.cba.pl/

More Articles...

Logowanie